Wizyta w Londynie

Dodany 27 maja 2020
8 komentarzy

O swojej wizycie w stolicy Anglii, a także procedurach związanych z podróżą opowiada Piotr Malicki.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Wizyta w Londynie

Ten podcast był pobierany 2664 razy

Komentarze

 • Paulina pisze:

  Niestety brak mi w audycji spojrzenia osoby całkowicie niewidomej, która byłaby w Wielkiej Brytani bez pomocy rodziny. Czy stacje w metrze są oznajmiane głosowo? Rozumiem, że metro jest ogromne, ale czy istnieje możliwość pomocy asystenta? Czy w pociągu można zgłosić potrzebę pomocy? Jak jest z taksówkami, uberami? Czy można dogadać się po angielsku? A może wielu kierowców to obcokrajowcy?

  • Zator pisze:

   Prze de wszystkim, w pociągach uznawane są zniżki dla niewidomych, warunkiem jest wykupienie biletu tam i z powrotem, nawet z miesięcznym wyprzedzeniem powrotu. Konduktor zawsze jest pomocny, na dworcach są osoby pomocne, z własnego doświadczenia na lotnisku spóźniłem się na samolot powrotny, przydzielono mi asystenta, który chodził ze mną po okienkach wszystkich linii lotniczych, celem negocjacji powrotu bez kosztu przebukowania biletu. Ja jestem całkowicie niewidomy, więc podpowiadam właśnie z perspektywy niewidomego. Wracając do pociągów, komunikaty o stacjach podaje konduktor, stacji nie przejedziesz, bo zwróci na ciebie uwagę, w ogóle osoby dysfunkcyjne mają łatwo. Zawsze dogadasz się po angielsku, często po polsku, ja kiedyś nie zostałem odebrany przez osobę z Luton, spędziłem tam noc, mnóstwo ludzi mi pomagało i to bez zgłaszania gdziekolwiek. Anglię polecam, nie tylko Londyn, ale i inne chrapstwa, plaże itp. Polecam ci również napiszę fonetycznie berklej hausy, to są domy w połowie muzea, w połowie zamieszkane przez szlachtę, ale można tam dotykać 16 wiecznych eksponatów, tj.wazy, szafy,przewodnicy pozwalają. Naprawdę fajne wrażenia. W razie pytań polecam się.

 • Piotr Malicki pisze:

  Niestety nie jeździłem poza metrem żadnymi pociągami, ani taksówkami więc dlatego nic na ten temat nie mówiłem w audycji. Wydaję mi się, że na te pytania mogłaby odpowiedzieć jedynie osoba, która mieszka tam i podróżuję na co dzień. Co do komunikatów w metrze to tak, jak najbardziej są komunikaty głosowe o tym jaka jest następna stacja plus kilka dodatkowych, których w Warszawie nie ma jak, np. za ile nastąpi odjazd czy gdzie dany pociąg metra dojeżdża.
  Pozdrawiam

 • Paulina pisze:

  Dziękuję za odpowiedź. Czy orientuje się Pan jak z asystą w Londynie?
  Swoja drogą, może warto byłoby zrobić audycję właśnie z kimś, kto na stałę tam mieszka 🙂
  Pozdrawiam.

 • Piotr Malicki pisze:

  Niestety nie wiem jak wygląda asysta w Londynie. Pewnie trzeba byłoby się spytać w RNIB. Audycja z kimś mieszkającym w Londynie byłaby ciekawa ale niestety nikogo takiego nieznam.
  Pozdrawiam

 • Tomek pisze:

  Witam. A jaka w Londynie i ogólnie w Anglii jest pogoda? Gdy u nas jest pochmurno, mgliście i leci mrzawka, mówi się że jest angielska pogoda. Czy tak faktycznie jest? Pozdrawiam.

 • Piotr Malicki pisze:

  Akurat gdy ja byłem w Anglii to była piękna, słoneczna pogoda ale raczej ogólnie taka mżawka jest częstym zjawiskiem w tym kraju.

 • Lucky pisze:

  Witam. Jeżeli chodzi o Londyn, to ja z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że obsługa przy metrze jest bardzo uprzejma. Tak samo jest w autobusach, czy pociągach. Często jeżdżę metrem, i nigdy jak potrzebowałem pomocy mi jej nie odmówiono. Jeżeli chodzi o autobusy, to przyznam się, że na samym początku, co może się wydawać głupie, ale koniecznie chciałem jechać na piętrze 🙂 teraz mi obojętnie, czy piętro, czy pater. Pozdrawiam Lucky.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych