Sprzęt - podcasty

Najnowsze podcasty

Subskrybuj podcasty z tej kategorii

Ilość podcastów w tej kategorii: 741

TyfloPrzegląd Odcinek nr 232

Dodany 19 maja 2024
7 komentarzy

Tym razem przyglądamy się kolejnej, ciekawej nawigacji na iOS, mówimy o tym, co nowego w kolejnej wersji JAWS, zaglądamy na tegoroczną wystawę SightCity i kolejny raz odmieniamy AI przez przypadki, bo tu znowu się dzieje. Poza tym jak zawsze mamy dla Was szereg innych, ciekawych tematów, znajdziecie je w audycji, miłego słuchania!

Pliki do pobrania :

Asus Rog Ally

Dodany 17 maja 2024
brak komentarzy

Rog Ally to ciekawe urządzenie, będące połączeniem komputera i konsoli. O jego wyglądzie, możliwościach oraz zastosowaniach w przypadku osób niewidomych rozmawiają Robert Rosiejka i Patryk Chojnacki.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Asus Rog Ally

Ten podcast był pobierany 401 razy

TyfloPrzegląd Odcinek nr 231

Dodany 14 maja 2024
7 komentarzy

Chcieliśmy być na żywo, na prawdę! Skoro jednak fatalne warunki internetowe nam to uniemożliwiły, ostatni odcinek nagraliśmy dla Was. W prawdzie tym razem mamy mniej Waszych wypowiedzi, ale informacji od nas jest całkiem sporo, choć nie wszystkie pozytywne jak np. te dotyczące zmian w aplikacji Sonos. Z weselszych wieści, mamy dla Was relację z festiwalu imienia Ludwika Brajla, kilka nowości dotyczących gier, propozycję ciekawej aplikacji kalendarzowej i informację o tym, że Honda produkuje nie tylko samochody, ale ma też coś dla nas. Zainteresowani? zapraszamy do słuchania, bo w środku jak zawsze jeszcze więcej ciekawych treści.

Pliki do pobrania :

Poznań Accessibility Meetup

Dodany 10 maja 2024
1 komentarz

O tym cyklicznym, dostępnościowym wydarzeniu odbywającym się w stolicy Wielkopolski z przedstawicielami jego organizatorów, Anną Karoń i Rafałem Guźniczakiem rozmawia Roberto Lombino.

Pliki do pobrania :

Książki DAISY W Czytaku Plus C

Dodany 9 maja 2024
1 komentarz

Kilka miesięcy temu zajmowaliśmy się już tym urządzeniem, niestety, w trakcie audycji nie byliśmy w stanie odtworzyć książki w formacie DAISY. Tym razem sztuka ta udaje się Michałowi Brajerowi.

Pliki do pobrania :

TyfloPrzegląd Odcinek nr 230

Dodany 30 kwietnia 2024
10 komentarzy

Informacje dotyczące zmian w syntezatorze Vocalizer dla NVDA, nowy monitor brajlowski napędzany powietrzem, a także pierwsze wrażenia z używania cyfrowego miksera audio, to kilka tematów, którymi zajęliśmy się tym razem. Miłego słuchania!

Pliki do pobrania :

NaviLens

Dodany 26 kwietnia 2024
1 komentarz

O praktycznych aspektach działania systemu znaczników NaviLens, jego mocnych i słabych stronach oraz kosztach, opowiadają Jan Gawlik, Rafał Drzewiński i Wojciech Maj.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: NaviLens

Ten podcast był pobierany 927 razy

TyfloPrzegląd Odcinek nr 229

Dodany 22 kwietnia 2024
12 komentarzy

Tym razem mówimy sporo o grach, ale mamy też kilka ciekawostek, jak choćby info o nowym detektorze przeszkód o nazwie Ara, informacje o nowym asystencie od Envision, a poza technologiami? Zapraszamy na żagle!

Pliki do pobrania :

TyfloPrzegląd Odcinek nr 228

Dodany 17 kwietnia 2024
17 komentarzy

W tym odcinku: Kończymy temat Voice Dream Readera, przyglądamy się dostępności Webexa, opowiadamy o naklejkach od Microsoftu, rozmawiamy o statycznych generatorach stron WWW i jak zawsze mamy dla Was mnóstwo innych, ciekawych, technicznych nowinek.

Pliki do pobrania :

System Klimatyzacyjny LG

Dodany 11 kwietnia 2024
7 komentarzy

Klimatyzację od LG w wersji tzw. Multi Split, sterowaną aplikacją LG ThinQ demonstruje Wacław Rosa.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: System Klimatyzacyjny LG

Ten podcast był pobierany 1181 razy

1 2 3 75
Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych