Dźwięk - podcasty

Najnowsze podcasty

Subskrybuj podcasty z tej kategorii

Ilość podcastów w tej kategorii: 187

Audio Pro G10

Dodany 27 grudnia 2022
brak komentarzy

Dobry dźwięk, przyciski, mikrofon i dostęp do Asystenta Google, Google Cast i AirPlay. Wszystko to ma testowany przez Pawła Masarczyka głośnik szwedzkiej firmy Audio Pro, oznaczony symbolem G10. Dziękujemy dystrybutorowi – firmie Audioklan, właścicielowi salonów Tophifi, za możliwość przetestowania urządzenia. Specyfikację głośnika znajdziecie na jego podstronie w sklepie Tophifi. Zapoznaj się z tekstową wersją odcinka

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Audio Pro G10

Ten podcast był pobierany 933 razy

Technisat Techniradio8, Mówiący Odbiornik Dab+

Dodany 18 grudnia 2022
3 komentarze

W ofercie firmy Technisat pojawił się odbiornik, który wyposażony jest w częściowe udźwiękowienie. Robert Łabędzki szczegółowo demonstruje możliwości tego urządzenia. Zapoznaj się z tekstową wersją odcinka

Pliki do pobrania :

Kabina Akustyczna Mozos MShield Pro

Dodany 20 listopada 2022
brak komentarzy

Dla jednych kabiny akustyczne to wystarczający sposób na wytłumienie miejsca, w którym dokonują profesjonalnych nagrań, dla innych to stanowczo za mało. Jak tytułowe urządzenie sprawdza się w pomieszczeniach o różnej akustyce? O tym można będzie się dowiedzieć z niniejszej audycji, której autorem jest Kamil Kaczyński. Zapoznaj się z tekstową wersją odcinka

Pliki do pobrania :

JBL PartyBox 310

Dodany 22 października 2022
brak komentarzy

O wyglądzie i możliwościach tego głośnika opowiada Tomasz Pawleta. zapoznaj się z wersją tekstową odcinka

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: JBL PartyBox 310

Ten podcast był pobierany 813 razy

Tanie Mikrofony Bezprzewodowe Do Smartphone’a

Dodany 5 października 2022
1 komentarz

Tanio, dobrze, a do tego jeszcze bezprzewodowo i mobilnie. Czy tak da się nagrać dobry dźwięk? Na te i inne pytania w tym wydaniu TyfloPodcastu odpowiadają Katarzyna Ślipek i Tomasz Bilecki

Pliki do pobrania :

Mikrofon Rode NT1A

Dodany 3 października 2022
brak komentarzy

Wygląd i możliwości tego mikrofonu prezentuje Kamil Kaczyński.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Mikrofon Rode NT1A

Ten podcast był pobierany 983 razy

Nowość w Izotope RX 10, Czyli Repair Assistant

Dodany 13 września 2022
brak komentarzy

Znany producent wtyczek audio, , firma Izotope, w w swoim najnowszym pakiecie RX10 zaimplementowała nową funkcję. To Reaper Assistant, czyli combo, które ma ułatwić pozbycie się szumu, przesteru, pogłosu, oraz kilku innych negatywnych czynników, które mogą pojawić się w naszym sygnale audio. W tym odcinku materiału przygotowanego wspólnie z podcastem Dobry Poziom Dźwięku, Dariusz Marchewka… Czytaj cały artykuł »

Pliki do pobrania :

Dostępność Wtyczek Waves: Ns1, One Knob Louder i One Knob Pressure

Dodany 8 września 2022
9 komentarzy

Niniejsza audycja rozpoczyna cykl, przygotowywany wspólnie z podcastem Dobry Poziom Dźwięku W tym odcinku Dariusz Marchewka prezentuje trzy wtyczki znanego producenta oprogramowania, oraz sprzętu audio Waves: Narzędzie do redukcji szumu NS1, kompressor One Knob Louder, którym możemy wyrównać poziom naszego sygnału, oraz One Knob Pressure. Trzecia wtyczka to również kompresor, ale przydaje się on wtedy,… Czytaj cały artykuł »

Pliki do pobrania :

XMUSIC BTS800B

Dodany 27 sierpnia 2022
brak komentarzy

O wyglądzie i możliwościach tego bezprzewodowego głośnika opowiada Michał Brajer.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: XMUSIC BTS800B

Ten podcast był pobierany 957 razy

Okulary Technaxx BT-X58

Dodany 26 lipca 2022
brak komentarzy

Krzysztof Bruzda dzieli się wrażeniami z użytkowania tych okularów wyposażonych w moduł Bluetooth, pozwalający na transmisję do nich dźwięku z dowolnego urządzenia, np. smartfona.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Okulary Technaxx BT-X58

Ten podcast był pobierany 1444 razy

1 2 3 19
Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych