Apple a niewidomi - podcasty

Najnowsze podcasty

Subskrybuj podcasty z tej kategorii

Ilość podcastów w tej kategorii: 331

Aplikacja MobileMPK W Systemie iOS

Dodany 21 maja 2024
brak komentarzy

Tak, stało się. Użytkownicy urządzeń Apple doczekali się tego mobilnego rozkładu jazdy na swoich telefonach. Tylko, czy jest się z czego cieszyć? Na to pytanie odpowiada Wojciech Dulski, demonstrując wygodę używania tej aplikacji.

Pliki do pobrania :

NaviLens

Dodany 26 kwietnia 2024
1 komentarz

O praktycznych aspektach działania systemu znaczników NaviLens, jego mocnych i słabych stronach oraz kosztach, opowiadają Jan Gawlik, Rafał Drzewiński i Wojciech Maj.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: NaviLens

Ten podcast był pobierany 927 razy

Rynek Gier Audio W Roku 2023

Dodany 26 stycznia 2024
1 komentarz

Piotr Machacz, Patryk Mojsiewicz i Michał Brajer rozmawiają o minionym roku z perspektywy graczy. Omawiają ciekawe tytuły zarówno te stworzone z myślą o niewidomych, jak i dostępne gry wideo, których pojawia się coraz więcej.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Rynek Gier Audio W Roku 2023

Ten podcast był pobierany 2202 razy

Flacbox

Dodany 25 stycznia 2024
1 komentarz

Flacbox to interesujący odtwarzacz multimediów dla systemu iOS. Edwin Tarka opisuje jego wygląd i możliwości, w tym tę najciekawszą, odtwarzanie materiałów audio z dysków chmurowych.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Flacbox

Ten podcast był pobierany 2489 razy

Rok 2023 W TyfloInformatyce

Dodany 18 stycznia 2024
7 komentarzy

Kolejny rok za nami. Co ciekawego przyniósł on niewidomym jeśli chodzi o wyspecjalizowaną, oraz masową technologię? Na to pytanie staramy się odpowiedzieć w niniejszej audycji, a pomagają nam w tym słuchacze oraz technologiczni pasjonaci.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Rok 2023 W TyfloInformatyce

Ten podcast był pobierany 4050 razy

Dostępność mObywatela – Stan Na Styczeń 2024

Dodany 15 stycznia 2024
1 komentarz

Ponownie przyglądamy się aplikacji mObywatel, która przez ostatnich kilka miesięcy wyraźnie się poprawiła. Z jednej strony zaczęła lepiej współpracować z czytnikiem VoiceOver, z drugiej dostała kilka przydatnych funkcji, a to wszystko omawia Wojciech Dulski.

Pliki do pobrania :

Aplikacja Przypomnienia W Systemie iOS

Dodany 1 stycznia 2024
brak komentarzy

Przypomnienia, to aplikacja obecna w mobilnym systemie Apple już od jakiegoś czasu. Do czego może nam się przydać w praktyce? Na to pytanie w niniejszej audycji odpowiada Maciej Walczak.

Pliki do pobrania :

Inteligentne Zamki Gerda

Dodany 16 grudnia 2023
4 komentarze

Oprócz tradycyjnych zamków, w ofercie Gerdy są również i takie, które możemy kontrolować za pomocą smartphone’a. O działaniu i dostępności tych urządzeń rozwijanych pod marką Tedee w rozmowie z Michałem Dziwiszem opowiadają Jan Gawlik i Marcin Blancard.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Inteligentne Zamki Gerda

Ten podcast był pobierany 2443 razy

Użyteczność iPada Dla Niewidomych

Dodany 25 listopada 2023
28 komentarzy

Tablety firmy Apple są dostępne dla niewidomych, to fakt. Czy jednak warto po nie sięgnąć? Właśnie nad tym na antenie TyfloRadia zastanawiają się Michał Dziwisz i Wojciech Dulski.

Pliki do pobrania :

Wejście Ekranu Brajla W Systemie iOS – Wersja Rozszerzona

Dodany 5 listopada 2023
14 komentarzy

Prezentujemy bardziej rozbudowaną i uaktualnioną audycję, w której Maciej Walczak prezentuje możliwości posługiwania się pismem punktowym w systemie iOS. Zapoznaj się z tekstową wersją odcinka

Pliki do pobrania :

1 2 3 34
Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych