TyfloPrzegląd - podcasty

Najnowsze podcasty

Subskrybuj podcasty z tej kategorii

Ilość podcastów w tej kategorii: 235

TyfloPrzegląd Odcinek nr 232

Dodany 19 maja 2024
7 komentarzy

Tym razem przyglądamy się kolejnej, ciekawej nawigacji na iOS, mówimy o tym, co nowego w kolejnej wersji JAWS, zaglądamy na tegoroczną wystawę SightCity i kolejny raz odmieniamy AI przez przypadki, bo tu znowu się dzieje. Poza tym jak zawsze mamy dla Was szereg innych, ciekawych tematów, znajdziecie je w audycji, miłego słuchania!

Pliki do pobrania :

TyfloPrzegląd Odcinek nr 231

Dodany 14 maja 2024
7 komentarzy

Chcieliśmy być na żywo, na prawdę! Skoro jednak fatalne warunki internetowe nam to uniemożliwiły, ostatni odcinek nagraliśmy dla Was. W prawdzie tym razem mamy mniej Waszych wypowiedzi, ale informacji od nas jest całkiem sporo, choć nie wszystkie pozytywne jak np. te dotyczące zmian w aplikacji Sonos. Z weselszych wieści, mamy dla Was relację z festiwalu imienia Ludwika Brajla, kilka nowości dotyczących gier, propozycję ciekawej aplikacji kalendarzowej i informację o tym, że Honda produkuje nie tylko samochody, ale ma też coś dla nas. Zainteresowani? zapraszamy do słuchania, bo w środku jak zawsze jeszcze więcej ciekawych treści.

Pliki do pobrania :

TyfloPrzegląd Odcinek nr 230

Dodany 30 kwietnia 2024
10 komentarzy

Informacje dotyczące zmian w syntezatorze Vocalizer dla NVDA, nowy monitor brajlowski napędzany powietrzem, a także pierwsze wrażenia z używania cyfrowego miksera audio, to kilka tematów, którymi zajęliśmy się tym razem. Miłego słuchania!

Pliki do pobrania :

TyfloPrzegląd Odcinek nr 229

Dodany 22 kwietnia 2024
12 komentarzy

Tym razem mówimy sporo o grach, ale mamy też kilka ciekawostek, jak choćby info o nowym detektorze przeszkód o nazwie Ara, informacje o nowym asystencie od Envision, a poza technologiami? Zapraszamy na żagle!

Pliki do pobrania :

TyfloPrzegląd Odcinek nr 228

Dodany 17 kwietnia 2024
17 komentarzy

W tym odcinku: Kończymy temat Voice Dream Readera, przyglądamy się dostępności Webexa, opowiadamy o naklejkach od Microsoftu, rozmawiamy o statycznych generatorach stron WWW i jak zawsze mamy dla Was mnóstwo innych, ciekawych, technicznych nowinek.

Pliki do pobrania :

TyfloPrzegląd Odcinek nr 227

Dodany 9 kwietnia 2024
12 komentarzy

Dalej drążymy temat Voice Dream Readera, przyglądamy się uważniej monitorowi Emotion, zapraszamy do spróbowania swoich sił na stażach, a także jak zawsze opowiadamy o tym co nowego, na przykład kolejnej wersji NVDA.

Pliki do pobrania :

TyfloPrzegląd Odcinek nr 226

Dodany 3 kwietnia 2024
8 komentarzy

Kolejne narzędzie opisujące obrazki z użyciem AI to z pewnością pozytywna informacja w tym odcinku. Mniej optymistyczna to natomiast ta, którą mają dla nas twórcy Voice Dream Readera. Spokojnie, na całe szczęście przeważają u nas pozytywne informacje, jak choćby te dotyczące kolejnych dodatków do NVDA, czy nowej wersji modelu Chirp, który pozwala na tworzenie piosenek. Jakich? To też można usłyszeć w tej audycji.

Pliki do pobrania :

TyfloPrzegląd Odcinek nr 225

Dodany 26 marca 2024
4 komentarze

Kilka interesujących programowych nowości, rozważania na temat zmian w sposobie strumieniowania programów Polskiego Radia, katalog usług w Be My Eyes i wrażenia z korzystania z aplikacji WaveOut, między innymi to zajęło nas w najnowszym TyfloPrzeglądzie. Oczywiście, tematów było znacznie więcej, do czego przyczynili się również nasi niezawodni słuchacze.

Pliki do pobrania :

TyfloPrzegląd Odcinek nr 224

Dodany 20 marca 2024
3 komentarze

Podróże, zagraniczne sposoby na elektroniczne podpisywanie dokumentów, udostępnianie prezentacji i jak zawsze większe i mniejsze nowości w oprogramowaniu i sprzęcie. Wszystko to, plus telefony od słuchaczy wypełniło najnowszy TyfloPrzegląd. Zapraszamy, miłego słuchania!

Pliki do pobrania :

TyfloPrzegląd Odcinek nr 223

Dodany 13 marca 2024
4 komentarze

Nowości w JAWS, menedżer zadań dla Windows w postaci niewidzialnego interfejsu, nowy iOS oraz kodek Opus. To tylko nieliczne tematy, jakimi zajmowaliśmy się w kolejnym TyfloPrzeglądzie. Tradycyjnie zapraszamy do słuchania.

Pliki do pobrania :

1 2 3 24
Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych