Oprogramowanie - podcasty

Najnowsze podcasty

Subskrybuj podcasty z tej kategorii

Ilość podcastów w tej kategorii: 574

Pokemon Red

Dodany 30 listopada 2023
brak komentarzy

Tym razem coś dla fanów gier retro. Podstawową fabułę, oraz mechanizmy, które pozwalają na dostępną rozgrywkę prezentuje Patryk Chojnacki.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Pokemon Red

Ten podcast był pobierany 120 razy

TyfloPrzegląd Odcinek nr 210

Dodany 28 listopada 2023
2 komentarze

Nowości dotyczące sztucznej inteligencji, problemy użytkowników JAWSa z narzędziem RIM, zmiany planowane w przeglądarce Chrome to tylko kilka z wielu tematów, jakie mamy dla Was tym razem. Jak zawsze życzymy miłego słuchania!

Pliki do pobrania :

TyfloPrzegląd Odcinek nr 209

Dodany 21 listopada 2023
5 komentarzy

Sporo informacji dla dźwiękowców, nowości z rynku gier, komórka brajlowska, która może kiedyś okaże się przełomem i pojawiająca się i znikająca synteza mowy. Między innymi tymi informacjami wypełniliśmy najnowszy TyfloPrzegląd. W audycji jak zawsze znacznie więcej tematów, miłego słuchania!

Pliki do pobrania :

Manamon 2

Dodany 16 listopada 2023
brak komentarzy

Możliwości tej gry, będącej kontynuacją prezentowanego kilka lat temu przez nas tytułu demonstruje Patryk Chojnacki.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Manamon 2

Ten podcast był pobierany 688 razy

TyfloPrzegląd Odcinek nr 208

Dodany 13 listopada 2023
8 komentarzy

Autor aplikacji do nawigacji VoiceVista stworzył także kilka innych programów i między innymi o tym rozmawiamy w najnowszym TyfloPrzeglądzie. Oprócz tego przyglądamy się nowym dodatkom dla NVDA, rozmawiamy o interesujących grach, nowościach w dźwięku, mamy też coś dla miłośników radia i jak zawsze, znacznie więcej.

Pliki do pobrania :

Nowości W HearthStone (stan na listopad 2023)

Dodany 12 listopada 2023
1 komentarz

O tym, co nowego pojawiło się w grze HearthStone a jest dostępne również dla niewidomych graczy opowiada Patryk Chojnacki.

Pliki do pobrania :

TyfloPrzegląd Odcinek nr 207

Dodany 6 listopada 2023
19 komentarzy

Nowości w grach, wytycznych WCAG czy dodatkach dla NVDA, to tylko niektóre z tematów najnowszego TyfloPrzeglądu. Oprócz tego przyjrzeliśmy się najnowszym propozycjom Apple, a także porozmawialiśmy o płatnym Youtube i Facebooku. Czy było coś Jeszcze? Oczywiście, że tak. Szczegóły w audycji, a dla niecierpliwych w znacznikach czasu. Zapoznaj się z tekstową wersją odcinka

Pliki do pobrania :

Wejście Ekranu Brajla W Systemie iOS – Wersja Rozszerzona

Dodany 5 listopada 2023
11 komentarzy

Prezentujemy bardziej rozbudowaną i uaktualnioną audycję, w której Maciej Walczak prezentuje możliwości posługiwania się pismem punktowym w systemie iOS. Zapoznaj się z tekstową wersją odcinka

Pliki do pobrania :

Internet I Telewizja W Play

Dodany 3 listopada 2023
19 komentarzy

Swoimi wrażeniami z korzystania z usług dostępu do Internetu a także telewizji od tego operatora dzieli się Wojciech Dulski, demonstruje również działanie mobilnych aplikacji Play w systemie iOS. Zapoznaj się z tekstową wersją odcinka

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Internet I Telewizja W Play

Ten podcast był pobierany 1132 razy

TyfloPrzegląd Odcinek nr 206

Dodany 30 października 2023
12 komentarzy

Oto najnowszy TyfloPrzegląd, w którym omawiamy poprawki dostępności w najnowszej wersji iOS, przyglądamy się nowej funkcji Envision, słuchamy udźwiękowionego systemu rozrywki w amerykańskich samolotach i zajmujemy się nowinkami w dziedzinie sztucznej inteligencji. Czy to wszystko? Oczywiście, jak zawsze, nie. Więcej w audycji i znacznikach czasu. Zapoznaj się z tekstową wersją odcinka

Pliki do pobrania :

1 2 3 58
Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych