Oprogramowanie - podcasty

Najnowsze podcasty

Subskrybuj podcasty z tej kategorii

Ilość podcastów w tej kategorii: 632

TyfloPrzegląd Odcinek nr 241

Dodany 23 lipca 2024
3 komentarze

W najnowszym TyfloPrzeglądzie: Zaglądamy do czytnika Orca, wybieramy się do Indii, rozmawiamy o dostępnym schemacie dla rezerwacji wprowadzonym przez Koleo, czy losujemy jakąś ciekawą stację radiową do posłuchania. Czy to wszystko? Oczywiście, jak zawsze nie, tematów mamy znacznie więcej.

Pliki do pobrania :

TyfloPrzegląd Odcinek nr 240

Dodany 17 lipca 2024
8 komentarzy

Tym razem: wspominamy Talksa, zapraszamy do nauki Excela, rozmawiamy o zmianach w dystrybucji muzyki, a także przyglądamy się kolejnemu robotycznemu przewodnikowi, który już niebawem ma szansę pojawić się na ulicach. Jak zawsze odbieramy Wasze telefony i rozmawiamy na sporo innych, ciekawych tematów. Miłego słuchania!

Pliki do pobrania :

TyfloPrzegląd Odcinek nr 239

Dodany 9 lipca 2024
3 komentarze

W najnowszym TyfloPrzeglądzie: zaglądamy do nowości w NVDA i JAWS, żegnamy Brandona Cole’a, prezentujemy interesującą aplikację do sprawdzania pogody na iOS i do komunikacji z modelami językowymi na Windows. Poza tym mamy dla Was tradycyjnie wiele drobnych, ale równie ciekawych informacji. Miłego słuchania!

Pliki do pobrania :

Poczta W Systemie MacOS, Stan Na Rok 2024

Dodany 4 lipca 2024
4 komentarze

Podstawowe i zaawansowane możliwości klienta pocztowego Apple prezentuje Arkadiusz Świętnicki.

Pliki do pobrania :

TyfloPrzegląd Odcinek nr 238

Dodany 3 lipca 2024
3 komentarze

AudioDeskrypcja na Euro 2024, nowy klient mastodona na Apple Watcha, głosy premium Microsoftu jako synteza SAPI i poprawki w dostępności Linuxa to zaledwie kilka z licznych tematów, jakie mieliśmy dla Was tym razem. Miłego słuchania! Audycja dostępna jest również w wygenerowanej automatycznie wersji tekstowej

Pliki do pobrania :

Nowości W TOTUPOINT, Stan Na Czerwiec 2024

Dodany 30 czerwca 2024
1 komentarz

O tym, co nowego pojawiło się jeśli chodzi o znaczniki TOTUPOINT i towarzyszącą im aplikację mobilną opowiada Jan Szuster.

Pliki do pobrania :

TyfloPrzegląd Odcinek nr 237

Dodany 26 czerwca 2024
7 komentarzy

Lubicie grzebać w schematach dźwiękowych Windowsa? Mamy dla Was ciekawe narzędzie, które usprawni ten proces. A może radio internetowe to coś, bez czego nie wyobrażacie sobie codziennej pracy? I dla Was coś się znajdzie w najnowszym wydaniu TyfloPrzeglądu. Oprócz tego jak zawsze gry, nowości w dodatkach do NVDA, kilka słów o nowej jakości audio w Messengerze i wiele innych, ciekawych tematów.

Pliki do pobrania :

Forza Motorsport

Dodany 20 czerwca 2024
7 komentarzy

Forza Motorsport to tytuł, który wśród widzących graczy cieszy się popularnością od wielu lat. Najnowsza edycja tej gry jest dostępna również dla niewidomych, a szczegóły w niniejszej audycji zaprezentuje Piotr Machacz.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Forza Motorsport

Ten podcast był pobierany 877 razy

Midas MR 18

Dodany 19 czerwca 2024
1 komentarz

Tomasz Bilecki opisuje możliwości konfiguracyjne tego cyfrowego miksera audio. Rozmawiamy również o potencjalnych zaletach i wadach korzystania z tego sprzętu przez niewidomych użytkowników.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Midas MR 18

Ten podcast był pobierany 768 razy

TyfloPrzegląd Odcinek nr 236

Dodany 17 czerwca 2024
9 komentarzy

Sporo miejsca w tej audycji poświęcamy nowościom zaprezentowanym przez Apple, ale nie zajmujemy się tylko tym. Mamy garść aktualności dotyczących sprzętu i oprogramowania do pracy z dźwiękiem, kilka informacji związanych z NVDA, a i porada dotycząca sprzętu AGD też się znajdzie. Miłego słuchania!

Pliki do pobrania :

1 2 3 64
Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych