Tyflopodcast w Radiu EN Dostępność

Dodany 14 czerwca 2011
1 komentarz

Michał Dziwisz, Piotr Witek i zaproszeni goście rozmawiają o dostępności. Czym jest, jak bardzo jest istotna i jakich aspektów naszego życia dotyczy? O tym wszystkim w tej audycji.

Pliki do pobrania :

Komentarze

  • Pawel pisze:

    Sluchalem wczoraj Waszej audycji na zywo, ale bardzo fragmentarycznie. Chcialem zapytac o audiodyskrypcje zaznaczajac, ze moje doswiadczenie z polska produkcja w tym temacie odnosi sie do doswiadczen z przed kilku lat. Swego czasu mozna bylo otrzymaj kody dostepu z Biblioteki PZN i obejrzec sobie umieszczane na ITVP produkcje. W pewnym momencie jednak owa telewizja poczula sie chyba zagrozona tymi z poza kraju, bo kody nie kody, niewidomy czy tez nie, dostep przestal istniec i w chwili proby obejrzenia tam czegokolwiek pojawiala sie „rozkoszna” wiadomosc w rodzaju „przybywasz z poza obszaru Polski „to ogladac Ci nie wolno””. Wiem, ze istnieja tryki dla obejscia rozpoznawania IP adresu z jakiego wizytujacy przychodzi, ale nie w tym rzecz. Napisalem nawet do nich bezposrrednio, ale odpowiedz byla z typu glupkowatej sztampy, ktora zniechecila mnie kompletnie do sprawy. Czy wiadomym jest komukolwiek o jakiejs zmianie w tej kwestii? Przy okazji odcinek „Twierdzy szyfrow” to okolo 45 minut ogladania Michale i wlasnie te kilka lat wstecz udalo mi sie ten serial obejrzec, ale „Ranczo” z audiodyskrypcja przestalo byc juz osiagalne, bo zachcialo mi sie tego ogladac z Kanady.
    Serdecznosci,
    Pawel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych