Ogrody Sensoryczne i Ogrodnictwo Niewidomych

Dodany 11 września 2014
4 komentarze

W pierwszej części programu Magdalena Rutkowska opowiada o tym, czym są tzw. ogrody zmysłów. Druga część audycji to garść wskazówek dla niewidomych zainteresowanych uprawą swojego własnego większego, lub mniejszego ogródka.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Jarek pisze:

  Witam.
  Dzięki za ciekawą audycję. Mam pytanko na temat koszenia trawy. Jak usłyszeć sygnalizator dźwiękowy przy warkocie spalinowej kosiarki.
  Pozdrawiam Jarek

 • Zalecają kosiarki elektryczne. Przy czym trzeba pamietać, aby trzymać kabel na ramieniu, żeby się nie plątał i żebyśmy go nie skosili.
  Polecam dwie strony internetowe.
  Pierwsza dotycząca ogrodów sensorycznych
  http://www.sensorytrust.org.uk
  a na drugiej można znaleźć sporo informacji o ogrodnictwie dla słabowidzących i niewidomych
  http://www.thrive.org.uk
  A ja tylko dodam, że ostatnio przycinałam róże, normalne, kolczaste. Dało się i to nawet bezkrwawo, tylko oczywiscie zajęło mi to o wiele więcej czasu niż osobie widzącej.

 • Norbert Lemańczyk pisze:

  Dzień dobry
  Pytali Państwo czy są ludzie niewidomi zajmujący się na przykład rolnictwem. Otóż osobiście znam Piotra Kalinowskiego, całkowicie niewidomego hodowcę bydła rasy mięsnej, którego stado liczy ponad 25 sztuk. Poniżej link do artykułu o nim, z małym sprostowaniem, Magda i Piotr nie pracują na gospodarstwie przekazanym im przez rodziców, ale wszystko czego się dorobili zawdzięczają własnej pracy.
  http://www.czlowiekbezbarier.org/kalinowski.php
  Dziękuję za ciekawą audycję Norbert Lemańczyk

 • Ala Witek pisze:

  Witam Panie Norbercie! Mam pytanie. Czy byłby Pan tak uprzejmy i pomógł mi w nawiązaniu kontaktu z Panem Piotrem? Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych