MobileMPK

Dodany 4 kwietnia 2023
4 komentarze

Wojciech Dulski demonstruje możliwości tego mobilnego rozkładu komunikacji miejskiej na telefony z systemem Android.
Zapoznaj się z tekstową wersją odcinka

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: MobileMPK

Ten podcast był pobierany 2814 razy

Komentarze

 • Aga pisze:

  Odkąd się przesiadłam na system iOS, to zawsze mi brakowało tej właśnie aplikacji. Korzystałam z niej wiele lat. Bardzo mi się podobało w niej właśnie to jak były przedstawiane informacje o odjeżdżających autobusach i tak dalej. Do tego fajnie się wyszukiwało konkretne połączenia autobusowe. Jak dla mnie to jest najlepsza aplikacja na system android. Do tej pory się zastanawiam dlaczego deweloperzy nie chcą wprowadzić swojej aplikacji również dla systemu iOS. Pamiętam, że wiele osób o to postulowało, ale deweloperzy byli nie ugięci. Nie pamiętam czy podawali wtedy jakiś konkretny powód takiej decyzji. W każdym razie jeśli ktoś myśli że się doczeka takiej sytuacji to raczej wątpię w to, że ta kiedykolwiek się zmieni. Niestety ale w to nie wierzę.
  Co zaś do tej aplikacji m2 go info, która nomen omen ma tak głupią nazwę, że w życiu bym się nie domyśliła do czego ona w ogóle służy. No ale pomijając już jej nazwę, to ona na systemie iOS nie działa w ogóle. Przynajmniej na moim telefonie ona nie działa. Każda próba jej otwarcia kończy się jej zamknięciem i to jeszcze zanim zdąży się cokolwiek wczytać. Zresztą ona prawie w ogóle nie jest aktualizowana. Jest zostawiona sama sobie i taka zaniedbana.
  Dzięki za audycje, zawsze mnie ciekawiło jak teraz ta aplikacja wygląda. Ja jeszcze z niej miałam okazje korzystać jako osoba słabowidząca. Potem jak straciłam wzrok, to również z niej korzystałam. Było na tamten czas dość sporo niezaetykietowanych przycisków, zwłaszcza przy filtrach, gdy się wyszukiwało konkretne połączenie. Jednak pomimo tego dało się z niej bez większych przeszkód korzystać z czytnikiem ekranu TalkBack.
  Pozdrawiam serdecznie

  • Wojciech pisze:

   Co do M2GoInfo
   Fakt, nazwa raczej nie zapada w pamięć 🙂
   U mnie czasami aplikacja też się wywala, ale raczej rzadko.
   Może przeinstaluj?

   Na ekranie głównym, w prawym dolnym rogu jest niezaetykietowany przycisk.
   Ja nadałem mu etykietę „więcej”
   Przenosi nas do ekranu, na którym można wybrać sobie jedną z sześciu kategorii.
   Niestety, z większości z nich nie skorzystamy, ponieważ interfejs (jak słusznie zauważyłaś) praktycznie w ogóle nie jest przystosowany do pracy z czytnikami ekranu.
   Jednak jedna kategoria, „Komunikaty” jest w miarę prosta i dostępna.
   Tam sprawdzam sobie informacje z metropolii.
   Czasem sprawdzałem też rozkład jazdy.
   Kiedy nie miałem przy sobie telefonu z androidem i kiedy nie było jeszcze Time4Bus.

   Pozdrawiam

   • Aga pisze:

    Niestety reinstalacja nic mi nie pomogła. U mnie nie chce ona działać, ale dziękuję za bardzo dobrą radę. Jak kiedyś pisałam do przewoźnika w sensie do Górnośląsko Zagłębiowskiej metropolii, to oni mi napisali, tak mi się zdaje, że mają zmienić tą aplikacje na rzecz innej. No to jestem ciekawa czy też będzie ona czegoś warta, jeśli faktycznie jest coś w produkcji, że tak to sobie nazwę. Zresztą jak widzę po ocenach to nie jest ona chyba warta zachodu. m2 go info, bo o niej cały czas mowa, ma w app store aż półtora gwiazdki, a oceniło ją jak narazie ok. dziewięćdziesięciu osób. Szkoda bo mogłaby być naprawdę fajna, gdyby tylko deweloperzy się postarali.
    No i dzięki za info, że tobie ona działa. Myślałam, że każdy ma ten sam problem co ja, sądząc po ocenach.
    Pozdrawiam

 • Krzysiek pisze:

  Witam, a ja dodam że korzystam z aplikacji Mobile MPK na androidzie i na najnowszym Talkbacku v 13,5 (wersja Samsungowa) Talkback za pomocą rozpoznawania inteligentnego rozpoznaje karty które można także przełączać gestem 2 palce prawo – lewo. I tak karta ulubione jest wypowiadana jako gwiazdka (faktycznie jest tam gwiazdka), karta strony głównej wypowiadana jest jako trzy kropki, lub więcej, a karta wyszukiwania połączenia wypowiadana jes jako lupa lub szukaj. pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych