Rok 2023 W TyfloInformatyce

Dodany 18 stycznia 2024
7 komentarzy

Kolejny rok za nami. Co ciekawego przyniósł on niewidomym jeśli chodzi o wyspecjalizowaną, oraz masową technologię? Na to pytanie staramy się odpowiedzieć w niniejszej audycji, a pomagają nam w tym słuchacze oraz technologiczni pasjonaci.
Zapoznaj się z tekstową wersją odcinka

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Rok 2023 W TyfloInformatyce

Ten podcast był pobierany 4293 razy

Komentarze

 • Miki pisze:

  Odniosę się do wypowiedzi Wojtka na temat Apple TV. Mam to urządzenie od niedawna i jestem bardzo zadowolony. Jak dla mnie pilot jest ergonomiczny a pole dotykowe fajnie i wygodnie się obsługuje. Dzięki niemu szybko można nawigoać po ekranie, niektóre aplikacje mają na tej powierzchni dotykowej przydatne funkcjonalności. Dla przykładu w apce Canal+ Online można szybko przełączać się pomiędzy streamami. Dodam, że korzystam z Voiceovera i wszystko jest dostępne. Co do aplikacji to mam ich kilka i wszystkie są dostępne. Oczywiście błędy są ale dogłębnie tego nie testowałem. Po prostu ich używam i to co chcę obejrzeć oglądam bez problemów. Najwięcej problemów w apkach nastręcza dostępność ścieżek dźwiękowych, żeby się między nimi przełączać. Aplikacje takie jak Canal+, Polsat Box Go, ViaPlay czy TVP VOD na innych platformach całkowicie niedostępne, tutaj dostępne jak najbardziej są.

  • Mateusz pisze:

   Mam podobne odczucia. Mój dekoder satelitarny od Canal+ nie został nawet aktywowany i czeka grzecznie w kartonie na koniec umowy, bo nie widziałem sensu w montażu talerza i uruchamianiu tego ustrojstwa. No bo po co miałem stawiać sobie niedostępnego Grata, skoro aplikacja na Apple TV też działa płynnie a oprócz tego VO wszystko elegancko mi przeczyta? Mniej technicznym osobom polecam jednak kupić droższy model, wyposażony w gniazdo Ethernet. Do transmisji na żywo musimy mieć stabilne połączenie z siecią, a jeśli mieszkamy w bloku, to trzeba trochę przysiąść żeby to osiągnąć. Jak znamy się na rzeczy to nie powinno być problemu, ale jak ktoś nie potrafi to potem są niepotrzebne nerwy.

 • Miki pisze:

  Po zmianie standardu nadawania teleizji naziemnej na DVB-
  T2 na TV Samsung nie działa audiodeskrypcja włączana globalnie. Przed 19 grudniem działało to prawidłowo i telewizor automatycznie przełączał się na ścieżkę audiodeskrypcyjną, jeśli była dołączona. Teraz ścieżkę trzeba ręcznie wybrać.

 • Miki pisze:

  Czy ktoś z Was zna dostępny program do konwersji muzyki z WAV do mp3?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych