Historia Loadstone

Dodany 19 stycznia 2017
6 komentarzy

LoadStone to program o bezsprzecznym znaczeniu dla nawigacji niewidomych wykorzystujących telefony komórkowe. O historii i planach na przyszłość związanych z LS w rozmowie z Michałem Kasperczakiem opowiadają Przemysław Rogalski i Mikołaj Rotnicki.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Historia Loadstone

Ten podcast był pobierany 4928 razy

Komentarze

 • Byłem użytkownikiem Load Stone na Nokii N-95 i byłem zadowolony z tej aplikacji ze względu na opcje która posiadała ta aplikacja a było dość ich sporo i często ich używałem.
  Jednak by móc zainstalować Load Stone trzebało tzw. złamać Symbiana czyli jak się to dzisiaj mówii zrootować androida a wtedy to polegało na tym żeby pozwolić na instalacje niepodpisanych certyfikatem aplikacji sis po czym można było instalować żywnie co się chciało.
  Choć teraz już nie ma Symbiana, Load Stone przydał by się w świecie ios i androida. Słyszałem w audycji że Load Stone miał by być wydany na ios i to jest dobra wiadomość ale mógł by też zostać wydany na androida gdyż wiadomo że android ma nieporównywalnie większy udział w rynku niż ios i to o 1000 razy 🙂 więc wydanie Load stone na androida napewno przysłużyło by się popularności i rozwoju samej aplikacji oraz samej społeczności. Więc jak byście skontaktowalibyście z deweloperami Load Stone w sprawie wydania aplikacji również na androida to było by naprawde fajnie gdyż aplikacje Load Stone mogła by być używana przez nieporówwnywalnie więcej ludzi niż jak by była tylko na ios. Wiem że deweloperzy jeszcze nie znają się na pisaniu na androida więc można by było taką że proźbę o pomoc w programowaniu na androida gdzieś rozgłosić by mogli by ewentualni chętni pomóc w wydaniu Load Stone na androida.

  • piotr szwarc pisze:

   dziwne bo ja instalowałem loadstone bez łamania symbiana i do dziś na nokii e 52 ten program mi służy zarówno na płatnym talksie jak i darmowym – mniej doskonałym – czytniku ekranu udostępnionym przez nokię może w roku 2011 – NSR.

 • m-a-t pisze:

  Tylko czy dzisiaj jeszcze jest miejsce dla tej aplikacji w świecie iOS? Przecież mamy seeing assistant, ariadne, mapy apple itp. Na Android może mogłaby konkurować z innymi rozwiązaniami, ale na iPhone to chyba bez sensu.

  • Opłaca się, aby na iphonie była taka palikacja do nawigacji, bo niekiedy lepiej mieć więcej narzędzi, z których można skorzystać, bo jest tak, że jedna aplikacja czegoś nie ma a druga to ma, ale nie ma czegoś innego i lepiej stworzyć taką aplikację, w której będą wszystkie elementy, których potrzebujemy. Pozdrawiam.

 • piotr szwarc pisze:

  jestem zainteresowany tym programem na iphona. dobrzeby było gdyby któryś z uczestników audycji skontaktował się ze mną i poinformował co i jak po kolei uczynić, żeby go używać i jeszcze żeby przenieść gotowe bazy – zwłaszcza punkty prywatne – do iphona.

 • Ja też jestem zainteresowana testowaniem i używaniem tej aplikacji, bo łączy ona wszystkie funkcje, a nie jest tak, że takiej aplikacji do nawigacjii dzisiaj trzeba korzystać z kilku, bo się różnią. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych