Dostępność Mobilnego Windows 10

Dodany 31 stycznia 2016
12 komentarzy

W prawdzie przed mobilną wersją najnowszych okienek jeszcze daleka droga do tego, aby komfortowo mogli z nich korzystać niewidomi, to jednak coś zaczyna się dziać w tej kwestii. O tym właśnie w niniejszym odcinku rozmawiają Michał Dziwisz i Mateusz Duc.

 

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Piotrek2 pisze:

  Raczej nie miałem dobrego zdania o tym systemie. Nie wyobrażałem sobie jak by miała wyglądać obsługa z naszej perspektywy. I nie myślałem, że udźwiękowienie jego nastąpi kiedykolwiek, ale chyba muszę przeprosić Microsoft, bo na prawdę wykonali kawał dobrej roboty. Z prezentacji wynika, że ten narrator jak na pierwszą wersję potrafi naprawdę bardzo wiele. Do tego gadacza włączamy w ustawieniach, i nie musimy instalować czegokolwiek, by telefonik przemówił do nas po polsku. Do tego jak się okazuje: to prosty i stabilny system. Microsoft- brawo masz u mnie za to dużego plusa. Kto wie- może pomyślę nad Lumią jako drugim telefonem.

 • wredny pisze:

  No całkiem dostępny ten WINDOWSIK androidzie drżyj ze strachu

 • Piotrek2 pisze:

  Dokładnie tak. Microsoft zrobił to z jeszcze raczkującym WP, czego Google nie mógł zrobić przez 8 lat istnienia swojego robocika. Tylko zachodzi pytanie czy nie mógł, czy po prostu nie chciał? I czy ma gdzieś innych klijentów i dba tylko o tych ze swojego podwórka?

 • Jestem zachwycony! Co prawda nie jest to jeszcze iOS, ale już wygląda lepiej od nawet najnowszego Androida. Brakuje mi tylko w audycji trochę więcej prezentacji aplikacji, w tym takich w rodzaju kalendarza, Outlooka, Twittera i paru innych. Jako telefon wygląda zdecydowanie lepiej od Androidowców.

 • wredny pisze:

  żeby jeszcze tylko poprawili błędy i dopuścili inną syntezę niż MICROSOFT Paulina albo Adam mobile to byłoby coś bo nawigacja po elementach wygląda imponująco .
  ale i robocik nie jest zły.

 • Ja widzę w tym produkcie potencjał, ale trzeba jeszcze go dopracować, żeby wymowa syntezy była jeszcze bardziej rozumiana jak to jest w iphonach. Kto wie może za jakiś czas będzie można wybierać między różnymi telefonami jest to kolejna możliwość dla użytkowników niewidomych, bo nie będą już wskazani tylko na wybór po między iphonem czy androidem a jeszcze produktem z windowsem.

 • Piotrek2 pisze:

  A mi tam synteza z prezentacji się podoba. Należałoby go jeszcze tylko bardziej spolszczyć, poprawić błędy i będzie git.

 • Mi ten głos syntezy się podoba, ponieważ jak dla mnie jest wyraźny, a jestem osobą, która korzysta z aparatów słuchowych i ten głos dobrze dociera do aparatów i jest dobrze odbierany.

 • Grzegorz pisze:

  Narrator nie jest nowym tworem, dla Windows Phone już działał tylko oczywiście nie dla języka polskiego. Po prostu został wreszcie dodany język polski. Ja przestrzegam, bo nie we wszystkich smartfonach z windows 10 mobile zaświadczymy polskiego narratora, pewnie po aktualizacji za jakiś czas będzie powszechnie dostępny. Tymczasem na Lumi 950 z softem 10586.0, oraz na lumi 950 XL z softem 10586.29, lumii 550 z softem 10586.29 nie uświadczymy polskiego narratora, nie ma języka polskiego i nie da się go dograć. Przynajmniej w ułatwieniach dostępu pozycji Mowa nie można dodać języka polskiego. Natomiast jestem pod wrażeniem świetnie reagującego wyświetlacza w Lumii 950, co prawda to high end, ale dobrze wróży. No to powodzenie Microsofcie.

 • Roman Hojny pisze:

  Witam! Zainteresowałem się nieco podcastem o windowsie mobilnym i narratorze na Lumii. Chciałem to przetestować, sprawdzałem na dwóch egzemplarzach Lumii 640, w obydwu przypadkach windows 10 no i narratora uruchomić nie można. Po kliknięciu w przycisk włącz tak jakby na moment narrator się uruchamia, jednak nie wydając żadnego dźwięku po paru sekundach samoczynnie się wyłącza. Do tego przed momentem znajomy mi sygnalizował,że próbował uruchomić Narratora na Lumii 550 z takim samym efektem. W czym może być problem i jak go rozwiązać?

  • Dj pajda pisze:

   Witam serdecznie potwierdzam powyższe co powiedział Roman Że na modelu lumi 640 narrator nie działa Jak z innymi modelami jest nie mam zielonego pojęcia proszę więc o podpowiedź oczywiście jeżeli ktoś już sprawdził i testował na których modelach ten narrator jest w stanie zadziałać Dziwne to jest że we wszystkich Lumiach to nie chodzi tym bardziej śmieszne to jest że na prezentowanym spotkać ście niskim modelowo telefonie ten narrator działa a na wyższych modelach nie czekam z niecierpliwością na podanie modeli na których jest możliwość odpalenia tego narratora z pozdrowieniami Tomek

 • mateusz pisze:

  narator nie nie zna na zegarku wogule jest 19:45 a mówi 2:19 w nocy ani datach 20.10 miesiąc 2016 a podaje mi 1249 rok to znaczy microsoft paulinę trzeb zmienić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych