Discord

Dodany 9 lutego 2020
4 komentarze

O podstawowych funkcjach tej platformy komunikacyjnej opowiadają Paweł Masarczyk i Mikołaj Hołysz.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Discord

Ten podcast był pobierany 5960 razy

Komentarze

 • Piotr Machacz pisze:

  Aplikacje na iOS, przynajmniej jeśli chodzi o nawigacje między serwerami, rozmowami i naszym profilem, lepiej obsługiwać eksploracją niż gestami. W górnej lewej części ekranu mamy przycisk do otworzenia „szuflady”, czyli takiego menu nawigacyjnego. Jak ją otworzymy, to pod spodem, w lewej części ekranu mamy nasze serwery. Lekko na prawo od nich jest lista kanałów serwera, w którym aktualnie jesteśmy, najpierw tekstowe, pod spodem głosowe. I na samym dole ekranu mamy kilka dużych zakładek dających nam dostęp do znajomych i ustawień.

  To menu lepiej obsłużyć eksploracją, ponieważ chodząc po ekranie gestami, VO zawsze widzi elementy tego menu nawet, jeśli nie ma ich na ekranie. Dlatego można bardzo łatwo się pogubić. Jeśli o tym pamiętamy to aplikacja na iOS jest całkiem spoko.

  Jeszcze jedna mała wskazówka co do aplikacji na komputer, w ustawieniach w sekcji powiadomienia można sobie włączyć czytanie wiadomości przez TTS. Można ustawić czytanie wszystkich wiadomości albo tylko tych z kanału, w którym aktualnie jesteśmy. Opcja jest na pewno na komputer i chyba na stronie www też, i jest całkiem przydatna jeśli mamy starszego Windowsa, gdzie powiadomienia są niedostępne, albo gdy jesteśmy w oknie aplikacji i chcemy słyszeć nowe wiadomości automatycznie.

 • Mateusz Bobruś pisze:

  Cześć.
  Próbowałem wejść w link, który podał Mikołaj, aby dołączyć do serwera Tyflopodcastu, ale z nieznanych przyczyn link nie działa. Czy moglibyście ten link ponownie sprawdzić?
  https://discord.gg/b9zqstp
  Pozdrawiam.

 • Nuno pisze:

  Do chatu tekstowego jak najbardziej, natomiast jeżeli chodzi o rozmowy głosowe to to jest jakieś nieporozumienie, chyba że przed trzy tygodnie coś diametralnie się zmieniło.
  Pozdrawiam

 • Nuno pisze:

  Post Scriptum: multum funkcji wymaga drogiego jak cholera Discord Premium

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych