Time4BUS

Dodany 15 lutego 2023
5 komentarzy

Roman Roczeń prezentuje możliwości tej mobilnej aplikacjii, pozwalającej na dostępne przeglądanie rozkładów komunikacji miejskiej.
Zapoznaj się z tekstową wersją odcinka

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Time4BUS

Ten podcast był pobierany 3654 razy

Komentarze

 • Michał pisze:

  Roman, dzięki!

  • Michał pisze:

   Przepraszam, z końcówką nie zapoznałem się, ale to przeznaczenie i moim zdaniem, Ty, Romanie, także zasługujesz na podziękowania, a programiści swoją drogą dostali w App Store ode mnie jedyną słuszną liczbę gwiazdek.
   Przy okazji, moim zdaniem, w przypadku danych z rozkładu, lepiej chyba pozostawić obecną postać informacji, bo zauważcie, że tak, jak jest teraz, pozwala nie sprawdzać na zegarku, która jest godzina, a gdy część informacji usuniemy, to będzie wiadomo, że według rozkładu miał być o godzinie x, ale nie będzie wiadomo, czy ta x już minęła, czy będzie za kilka minut, no i będzie trzeba zerkać na zegarek, a tak jest wszystko na tacy od razu. O ile w ogóle właściwie zrozumiałem, o co chodziło dzwoniącemu słuchaczowi.
   Pozdrawiam

 • Aga pisze:

  Gratuluje Romku tak świetnej współpracy. Aplikacja bardzo przyjemna w użyciu. Na to tak długo czekałam. Niby są te wszystkie jak dojadę i tak dalej, ale ja tych aplikacji nie lubię, ponieważ nieraz już się nadziałam , ponieważ jak dojadę źle mi rozkłady pokazywała. Do tego ona nie jest dostępna dla czytników ekranu i jak się tam opcje wybiera to VoiceOver nie anonsuje nam co mamy zaznaczone. Tego bardzo nie lubię.
  Tutaj ładnie wszystko czyta. Jedyne czego mogłabym się przyczepić to tego, że gdy aplikacje zamkniemy za pomocą przełącznika aplikacji to, gdy ją uruchomimy ponownie, za każdym razem musimy włączać pomoc dla niewidomych. Fajnie by było, gdyby aplikacja zapamiętywała na zawsze tą opcję. No i planer podróży mi się bardzo nie podoba. Nie działa on dobrze. Trochę szkoda, bo na niego też bardzo liczyłam. Wolałabym aby on mi przedstawiał tylko jakie mi jadą chronologicznie wg godzin odjazdu autobusy jakimi mogę jechać, z punktu A do punktu B, a nie tak jak to jest w mapach Google przedstawione, czyli wyjdź o tej i o tamtej godzinie. Ja chce same linie i kiedy mam wysiadać. To by był ideał dla mnie wtedy.
  Bardzo ciesze się z tej aplikacji i mam nadzieję że nie zostanie ona zaporzucona tak jak inne aplikacje dla rozkładu autobusów. Narazie cieszę się z tego co jest i oby jak najdłużej. Fajnie, że deweloper tak współpracuje z ludźmi, w tym z osobami niewidomymi. Dziękuje za audycję i za te sugestie które podpowiadałeś deweloperowi aplikacji. Super!
  Pozdrawiam bardzo serdecznie.

 • Roman Roczeń pisze:

  Najbliższa aktualizacja już rozwiązuje zgłaszane problemy. Znika problem przełączania, dodano pełne pokazywanie czasów obydwu prezentowanych odjazdów i naprawiono jeszcze kilka pomniejszych błędów. Miłego używania.

 • Peter pisze:

  Witam, apka superowa tylko szkoda, że Iławy nie ma chociaż to może kwestia czasu, bo miast przybywa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych