Podsumowanie Roku 2013 w TyfloInformatyce

Dodany 21 stycznia 2014
7 komentarzy

O istotnych, technologicznych rzeczach, jakie w minionym roku wydarzyły się z punktu widzenia niewidomych rozmawiają Michał Dziwisz, Michał Kasperczak i Paweł Masarczyk.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Leszek pisze:

  A czy warto kupić tego plus kazam 3, o którym wspominacie w audycji? Ktos z talkbackiem z tego korzysta?

  • Michał Dziwisz pisze:

   To zależy. Jeśli chcesz mieć telefon, który od razu będzie dostępny, to nie. Jeśli nie obawiasz się konfiguracji i chcesz przystosować go do swoich potrzeb a także wydać kilka euro na np. dostępny zamiennik aplikacji telefon, to tak. Szczegóły na temat tego telefonu z pewnością u nas za kilka tygodni.

 • tomek pisze:

  Witajcie. Mam takie pytanie odnośnie iphona na abonament: Jeśli pójdę do salonu n.p play i wezmę iphona 5 na abonament to czy po wyjściu z salonu i po wypakowaniu go z pudełka można bezpośrednio na telefonie uruchomić vojces overa czy musiał bym to zrobić przez komputer. Jak byłem w salonie apple to mi gostek agatę na iphonie 5 uruchomił bez karty sim i bez podłanczania go do komputera. Ztąd to pytanie jak to jest z udźwiękowieniem iphona z salonu. Pozdrawiam.

 • Krzysiek pisze:

  Gdy po pierwszym uruchomieniu będziesz wybierał język, łączył się z siecią Wi-Fi i wkładał kartę sim, to możesz w każdej chwili nacisnąć przycisk Home i Voice Over od razu się uruchomi.

 • Krzysiek pisze:

  Chociaż słyszałem też, że niektórzy operatorzy wyłączają tą opcję. Ale jeśli nikt nnic nie wyłączy, to rób tak, jak pisałem powyżej.

 • m-a-t pisze:

  @Krzysiek, ale jak to jest 1 raz nacisnąć home krótko, tak jak byśmy chcieli powrócić do ekranu początek? Nie słyszałem o czymś takim, dzięki. Ja kiedy kupilem iphone podłączyłem go pod komputer i w itunes włączyłem. Teraz można to zrobić za pomocą siri. Pozdrawiam.

 • Krzysiek pisze:

  To był oczywiście skrót myślowy. Chodziło mi o trzykrotne naciśnięcie tego przycisku. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych