Zaawansowane Opcje Platformy Zoom

Dodany 10 kwietnia 2020
4 komentarze

O ustawieniach spotkań z poziomu strony www, pokojach oczekujących, ankietach, napisach i możliwości dzielenia użytkowników spotkań na mniejsze grupy opowiadają Paweł Masarczyk i Michał Dziwisz.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Grzesiek Rz. pisze:

  1. Czy po zakończeniu spotkania można jako host wyciągnąć gdzieś informacje, o osobach, które w nim uczestniczyły? 2. Jaki jest najszybszy sposób zatwierdzania osób czekających w waiting roomie, w czasie trwającego spotkania. Będąc hostem i prowadząc wykład szukam najszybszego sposobu na wybranie przycisku „Admit”. Ostatnio jak prowadziłem spotkanie zajmowało mi to sporo czasu jak ludzie wychodzili i wracali na spotkanie. A ja musiałem ich zatwierdzać, gdy w tym czasie mówiłem i pokazywałem prezentację. 3. Nie wiem dlaczego mając otwarte okienka i chcąc je udostępnić, na zakładce „Basic” była tylko możliwość udostępnienia całego ekranu, a nie poszczególnych okien. Zauważyłem to już w trakcie prowadzenia wykładu. Po skończeniu spotkania, zamknięcia Zooma i ponownym otwarciu programu, wszystko już zagrało dobrze. Fajne to narzędzie do prowadzenia spotkań jako host, ale jak dochodzą dodatkowe rzeczy do zrobienia w czasie wykładu to trochę trzeba się namęczyć by nie zgubić dynamiki spotkania.

  • Michał Dziwisz pisze:

   1: Jako host niekoniecznie, jako administrator masz możliwość generowania raportów, jeśli więc korzystasz z Zooma w jakiejś większej instytucji, zapytaj administratora.
   2: Na to pytanie odpowiedziałem już Hani, aczkolwiek przy większych spotkaniach sprawdza się funkcja cohosta, którą można dać komuś zaufanemu, jeśli oczywiście mamy taką możliwość.

 • Hania pisze:

  W jaki sposób za jednym zamachem wpuścić wszystkich czekających w poczekalni? Osoba widząca robi to jednym kliknięciem, a ja musiałam wpuszczać ich po kolei.

  • Michał Dziwisz pisze:

   Ty też możesz. Wystarczy, że ustawisz się na elemencie opisanym jako waiting room na liście użytkowników, a następnie skorzystasz z przycisku Admit All.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych