Chat GPT W Praktyce

Dodany 6 grudnia 2023
9 komentarzy

Od ponad roku każdy, kto tylko zechce może porozmawiać ze sztuczną inteligencją w witrynie OpenAI. Jedni wykorzystują to do rozrywki, innym takie konwersacje przydają się w pracy. Właśnie o tym drugim, profesjonalnym sposobie używania Chata GPT opowie Dariusz Marchewka, a i sam Chat w audycji ma swoje 5 minut.
Zapoznaj się z tekstową wersją odcinka

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Chat GPT W Praktyce

Ten podcast był pobierany 4008 razy

Komentarze

 • Michał Molek pisze:

  Dobra robota po prostu. Pozdrawiam

 • Michał Molek pisze:

  To co obecnie generuje 3.5, to są bujdy na wyjątkowo elastycznych resorach. Oczywiście, że nie mam potwierdzenia na moją teorię, ale wnioskuję na własnych doświadczeniach, z których wynika, że 3.5 została intencjonalnie, najpierw ocenzurowana, a obecnie ogłupiona. Moja teoria jest taka, że 4 i jeśli nie dalej, tak mało różniło się od 3.5, że tylko te różnicę zwiększa popsucie 3.5. O byle co, pytanie darmowej wersji mija się z celem i sensem używania. Czas przesiadki na wersję płatną również w tych celach prywatnych, czy też mniej profesjonalnych nadszedł. No wiem, wylewam żale pod audycją, ale w sumie informacyjnie, że już skończyły się czasy bezpłatne. Wiem też, że chcą zarabiać, ale takie doświadczenia, jak obecnie, potwierdzają tylko domysły, że ta 4, to była wydmuszka, tylko nieco lepsza, a tak naprawdę, to większość możliwości 4 mieliśmy rok temu w 3.5. Wniosek jest taki, że 4 najbardziej będzie się zachwycać ten, kto słabo testował 3.5 rok temu. Reasumując, dalej warto i dalej warto kupić, ale trochę takie głupie uczucie, że gdy spotkam nietechniczną osobę, to już nie będę mógł powiedzieć, że ty też możesz pobawić się za darmo, choć jedynie dla testu demonstracyjnego, na swoim własnym smartfonie. Czyli dla zastosowań z płaceniem bez różnicy, ale szkoda, że podcinają skrzydła w płaszczyźnie obyczajowej życia. Myślę też, że nie wygląda to na marketing, tylko na naciski. Wiadomo, newsy o roszadach na stanowiskach były. Szkoda, że takie rzeczy niszczą technologię. A był moment, że do używałem zamiast Google, nawet do programowania, jeśli nie było przeciwskazań w danej kwestii. 🙁

  • osobie mało technicznej będziesz mógł zaproponować Microsoft Copilot
   A na marginesie
   zapraszam do grupy fb poświęconej CHAT GPT oraz sztucznej inteligencji
   https://www.facebook.com/groups/chatgptaipolskaaudiowizualizacjaedukacja/
   oraz na moją stronę mojej marki którą od roku prowadzę i jest też poświęcona ai
   https://soundai.pl/

   • Michał Molek pisze:

    Dzięki. Dobrze, że przypomniałeś adresy. Należę do tych dinozaurów, które nie skalały adresu swojej przeglądarki facebook.com – może ktoś inny skorzysta, ale soundai.pl ku pamięci dodałem do czytnika RSS i chętnie sprawdzę, czy znajdę coś dla siebie, bo jakości nie stawiam pod wątpliwość, wnioskując po super audycji. Pozdrawiam

    • Michale jestem ci zobowiązany za twój feedback!
     W audycji byłem już pod koniec zmęczony słychać to wyraźnie i można by się nieco przyczepić.
     Dlatego mam nadzieję, że bardziej wymagający właśnie na soundai.pl znajdą uzupełnienie.
     z AI napisałem sporo różnych programów o jakich wspomniałem lub nie w audycji.
     do swoich potrzeb napisałem soft do generowania profesjonalnie wyglądających ebooków zdjęć z napisami filmów mp4 itd bo jak wiadomo ja sprzedaję materiały dla widzących jednak napisałem też z pomocą ai prosty recorder.
     co mam na myśli pisząc napisałem
     nie jestem programistą acz uczę się powoli pythona.
     uczy mnie chat gpt.
     znam już podstawowe biblioteki do zdjęć dźwięku tekstu wiem jak np chcę aplikację opartą o prosty graficzny interfejs to idealnie wyjść od biblioteki WX PYTHON.
     a od webowej np WEBVIEV.
     bo to już przetestowałem biblioteki takie jak Kivy nie współgrały w moich działaniach.
     Aplikacje webowe jak robiłem na flask miałem późnniej problemy z implementacją do exe zewnętrznych plików przez auto-py-to-exe
     ale jak mówię ja jestem marchewka od dźwięku totalny samouk więc po prostu uczę się.
     w pewnym momencie mi nie wystarczało samo copycode i ctrl v więc zaczytywałem się w to wszystko teraz zaczynam powoli jakoś to ogarniać do tego stopnia że napisalem już z pomocą ai aplikacje opartą o model gpt4 turbo wlasnie pod api i opartą o webviev.
     jako interfejs jednak tu musiałem poświęcić z dobry tydzień na posiedzenie przy dokumentacji Openai.
     W obecnej chwili mam bez logowania się a po api własną lokalną aplikację gdzie wybieram sobie z list model gpt4 turbo lub wcześniejszy w jedno pole edycyjne wpisuję instrukcje taki główny prompt w drugie wiadomość przycisk wyślij mam suwak max token suwak temperature i zrobilem implementację tzw analizy sentymentu.
     tego też nie ma w chat gpt.
     świetna sprawa bo widzisz real time jak bot analizuje i ocenia konwersację pozytywnie negatywnie neutralnie i dopasowuje się do konwersacji.
     są odpowiednie biblioteki w pythonie które implementujesz w kodzie no ale jak wiadomo o tym się nie gada.
     A szkoda.
     Kończąc zapraszam do przetestowania i korzystania z DPD Normalizer
     Darmowego programu, który pomógł mi napisać CHAT GPT.
     Ja wymyśliłem interfejs, cały projekt nazewnictwo cały sposób działania i wszystkie mechanizmy obsługi programu.
     treść instrukcji wszelakie poprawki itd
     https://1drv.ms/u/s!Avk0tk5XOyh7gtUAIjxY7uMyL9gXdg?e=MqmvyB

     • Michał Molek pisze:

      Dziękuję bardzo i przy okazji powodzenia w przyszłych projektach. Gdy znów cokolwiek nowego ogarniesz, napewno chętnie zapoznam się z audycją autora, dbającego o dobry poziom… jakości w tym, za co się bierze. 🙂

 • Michał Molek pisze:

  Gra do nauki prompt engineeringu:
  https://psychiatryk.aidevs.pl/
  Źródło informacji o grze:
  https://www.youtube.com/watch?v=O_jokmFQY2Y&t=4029
  PS. Tylko info, jeszcze nie testowałem.

 • Mat pisze:

  Witam! tak z ciekawości jak to jest, zrobię jakiś kurs na spółkę z gpt, czy tekst i jak ze źródłami? GPT podaje źródła, pomija to się, czy jak to jest?

  • Michał Molek pisze:

   Dzień dobry. Nie do końca rozumiem, o co pan/pani pyta. Czy chodzi o to, jak napisać tekst z wykorzystaniem GPT, czyli generatora tekstu opartego na sztucznej inteligencji? Jeśli tak, to mogę powiedzieć, że GPT jest narzędziem, które potrafi tworzyć różne rodzaje tekstów, takie jak artykuły, opowiadania, wiersze, kody, piosenki i wiele innych. GPT może również podawać źródła informacji, z których korzystał, jeśli są one dostępne w internecie. Nie zawsze jednak GPT tworzy poprawne i wiarygodne teksty, dlatego należy je sprawdzać i poprawiać przed publikacją lub użyciem. – Odpowiedź przygotowana z użyciem AI. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych