Z Mikrofonem Wśród Ptaków

Dodany 4 kwietnia 2024
2 komentarze

O swojej pasji, jaką jest rejestrowanie ptasich odgłosów w rozmowie z Pawłem Masarczykiem opowiada Izabela Dłużyk.
Zapoznaj się z tekstową wersją odcinka

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Z Mikrofonem Wśród Ptaków

Ten podcast był pobierany 1281 razy

Komentarze

  • Nuno pisze:

    Niestety nie mam czasu teraz posłuchać ale hob by bardzo ciekawe. Wpisuę się co by ta audyca mi się zapisała na później.

  • Zbyszko z pomarańcza pisze:

    Witam na samym końcu mojego komentarza podam link do próbki odszumiania programem audacity jakie można uzyskać rezultaty stosując ten efekt mało pazernie, czyli zaznaczając bardzo wąziutko nie koniecznie dźwięk szumu który należy wyrzucić jeden po drugim po kolei dając odszumiaczowi tylko maluteńki fragment do przerobienia. Na początku usunąłem szum pochodzący z technologii ówczesnego nagrania słyszalny na samym końcu źródła, potem usunąłem buczenie generatora umieszczone w tym nagraniu celowo, a następnie po kolei usuwałem piski tamtego niby komputera pozostające w tle wypowiadanych słów, aż na końcu pozostał sam sygnał zapowiedzi i czyste słowa które można odseparować zwykłym przecięciem gdyby ktoś miał taką potrzebę. Wszystko zrobiłem efektem usuwania szumu w audacity powiększając nagranie i zaznaczając króciutkie i czyste dźwięki tego co jest niepotrzebne. A więc potencjał ten program ma, aczkolwiek trzeba go wydobyć ręcznie. Wiem, że efekt usuwania szumu w audacity z pewnością dźwięki ptaków potraktował by trochę gorzej, jednak automatyczne wtyczki odszumiające do reapera itp zdecydowanie drastyczniej działają w takich przypadkach. Tak samo jak potraktowanie całej długości nagrania jednakowym filtrem lub efektem też jest bardziej słyszalne. Gdyby jednak istniał filtr usuwający komary z tych nagrań to zdecydowanie brzmiały by one przyjemniej, a na pewno przestał bym się odruchowo drapać na przemian w oba ucha i czoło. Tylko na marginesie dodam Pani Izabeli, że wszelkie psikacze z dużą zawartością DITU ulżą w jej ciekawej pasji i odstraszą 99% komarów od jej znieruchomiałego ciała podczas następnego nagrywania pozdrawiam.
    https://drive.google.com/open?id=1GnqaXCRqaCt6mJb4VK-OX8Uis-1lKQbr&usp=drive_fs

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych