Retro Audio Część Pierwsza

Dodany 2 marca 2018
3 komentarze

Michał Kasperczak i Kamil Kaczyński rozmawiają o dawnym sprzęcie audio, w tym odcinku omawiają magnetofony szpulowe i kasetowe.

Pliki do pobrania :

Komentarze

  • Wojtek pisze:

    Jak wyglądała sprawa ustawiania głośności nagrywania dźwięku z urządzenia podłączonego kablem w pierwszych magnetofonach szpulowych? Czy już wtedy stosowano wskaźnik poziomu audio, czy trzeba to było samemu regulować „na czuja”? Czy jeśli, np. telewizor miał specjalne wyjście magnetofonowe, to czy miało ono odgórnie ustawiony poziom głośności (niezależny od nastawionej głośności w tv)?

    • Kamil pisze:

      Wyjście w telewizorze było niezależne, przynajmniej w tych modelach, z których sam nagrywałem, np. Helios, tak więc działanie tego wejścia sprowadzało się do tradycyjnego wyjścia line-out, w niektórych magnetofonach szpulowych można było usłyszeć odsłuch nagrywanego dźwięku, np. w zk-120, ale już w 140 nie, był w zk-140 wskaźnik wysterowania, ale trochę inaczej sygnalizował, aniżeli wskaźniki współczesne, tak mam w zk-140, myślę, że w Melodii było podobnie, późniejsze magnetofony szpulowe miały już wskaźniki bliższe współczesnym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych