Wrażenia z Używania Windows 8

Dodany 8 kwietnia 2013
2 komentarze

O swoich wrażeniach, wynikających z korzystania z najnowszego systemu Microsoftu opowiadają Rafał Kiwak, Kamil Żak i Michał Dziwisz.

Pliki do pobrania :

Komentarze

  • hryniek pisze:

    Witam!
    Ja używam od listopada już na stałe. Wcześniej przewijały się wersje deweloperskie. Ciekawy jestem, czy obsługa boot managera jest jakoś do ogarnięcia dla nas, bo np. jest tak głośno, że w we jest obsługa trybu awaryjnego, problem w tym, że w 8 nie idzie włączyć jego bez oka. f8 z dziwnych powodów zostało wycięte, niby ze względu na dyski ssd, co troszkę jest nielogiczne i albo można to włączyć z opcji odzyskiwania, albo samo się włączy po dwóch nieudanych uruchomieniach. Ale to jeszcze nic. Bo potem otwiera się graficzny bootmanager w ogóle niedostępny dla nas i trzeba się przeklikiwać przez różne opcje, żeby wybrać żądane działanie, potem restart i dopiero można wybrać sobie np. tryb awaryjny. Swoją drogą znalazłem niedawno trick do włączenia w rejestrze dźwięku w trybie awaryjnym i niby to działa z kartami realteka, przetestowałem i z nvda można spokojnie śmigać

  • hryniek pisze:

    Jeszcze sprawa uac. Jeżeli chcemy ją całkowicie wyłączyć, to trzeba bawić się w rejestrze, bo standardowym suwakiem przestawiamy ją w tryb cichy, dokładnie tak jak robi się to w zasadach grupy, czyli ona działa, ale nie wyświetla komunikatów. Należy pamiętać, że po wyłączeniu w rejestrze przestaną działać aplikacje metro i to chyba tyle ode mnie.
    Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych