vTurbo

Dodany 22 sierpnia 2013
6 komentarzy

Michał Dziwisz przedstawia możliwości tej płatnej aplikacji, zwiększającej wygodę korzystania z programu odczytu ekranu NVDA.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: vTurbo

Ten podcast był pobierany 7992 razy

Komentarze

 • Rysiek pisze:

  Dość ciekawe i przydatne dodatki rozszerzające możliwości NVDA, ale zdecydowanie wolałbym mieć je zawarte w samym programie a tym samym łatwiej dostępne np. za pomocą znanego skrótu insert,ctrl i przykładowo z literką x, jak to ma miejsce między innymi w przypadku zmiany ustawień głosu. Natomiast, pieniądze , choć naprawdę niewielkie, wolałbym przekazać na rozwój programu NVDA. Problem tylko z przekazywaniem małych kwot na rachunek twórców programu NVDA. Gdyby istniała możliwość zapłaty „SMS”, to problem byłby rozwiązany. Być może takie rozwiązanie przsporzyłoby więcej funduszy na rozwój tego moim zdaniem znakomitego programu. Posiadam co prawda legalnego Jaws’a jednak najczęściej pracuję właśnie na tym darmowym programie i każda aktualizacja tego programu wnosi coś nowego. dlatego sądzę, że za jakiś czas i te funkcje będą dostępne. Tym niemniej dla niecierpliwych a takim ja sam jestem, mimowcześniej opisanych uwag, zdecyduję się na jego zakup, tylko znów ta forma płatności się kłania, nie każdy bowiem posiada możliwości zapłaty w sieci. Dziękuję za podcast, R.P.

  • Slonik pisze:

   Zawsze możesz poprosić kogoś kto ma konto paypal o zakupienie dla Ciebie programu. Wtedy ty mu przelewasz pieniądze na jego konto a ten ktoś kupuje Ci program przez paypal. Proste, łatwe, chociaż czasem bolesne finansowo

 • bogdan pisze:

  z tymi płatnościami sms to niestety jest problem bo operatorzy liczą sobie chorendalne pieniądze.
  niewiem ale mi w nvda to brakuje tylko jawsowej myszki.
  myślę że wszyscy czekamy na dalszy rozwuj programu.
  pozdrawiam.

 • Marek pisze:

  Witam.
  Ja mam pytanie do Michała. Skąd pobrałeś sterownik do Apollo dla NVDA?
  Pozdrawiam

 • Michał Dziwisz pisze:

  Ten sterownik nie jest nigdzie oficjalnie dostępny, to efekt hobbystycznej pracy i nie jest pozbawiony wad, np. Nie czyta liczb, a także nie działa czytanie ciągłe. Chętnym oczywiście podeślę sterownik, a może ktoś będzie miał ochotę go usprawnić?

 • Michał Dziwisz pisze:

  Bardzo dobra informacja dla tych użytkowników, którym z polskim bardziej po drodze niż z angielskim. W sobotę ukazały się wersje VTurbo i VMouse opatrzone numerkami 2.2, w których dodano polskie wersje językowe – niestety, póki co brak polskiego podręcznika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych