Unboxing i Wstępna Konfiguracja Macbooka

Dodany 21 października 2017
14 komentarzy

Piotr Witek rozpakowuje swojego nowego Macbooka Air, oraz opisuje proces instalacji systemu i jego wstępnej konfiguracji.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • wredny pisze:

  no no no od zawsze chciałem czegoś takiego posłuchać gratuluję pomysłu cała procedura brzmi bajecznie łatwo .
  teraz do szczęścia brakuje mi podobnego podcastu o WINDOWS 10 podobno w przypadku najnowszych wersji podobno możliwa jest instalacja z narratorem bardzo bym chciał usłyszeć taką audycję Pozdrawiam wszystkich użytkowników jabłuszek wredny,stary windziaż

 • Grzegorz 76 pisze:

  A mnie się marzy podcast o konfiguracji androida i ios krok po kroku z uwzględnieniem dostępności dla osób z problemami manualnymi ,a podcast Piotrze rewelacja.

 • Grzegorz pisze:

  Witam, zgadza się instalacja systemu Windows 10 jest możliwa w pełni z narratorem. Wreszcie po tak długim czasie.

 • adelcia pisze:

  Grzegorz, no to moze zrobis podcast?

 • Mateusz Bobruś pisze:

  Witam.
  Ja, jeśli możliwości pozwolą, to postaram się zrobić podcast na temat instalacji Windows 10 przy użyciu Narrator. Wiem, że taki zabieg jest możliwy, ponieważ już kiedyś instalowałem system, a że będę musiał zainstalować Windows na dwóch komputerach, to w tej sprawie skontaktuję się z Michałem i będę wiedział, jak mam się do tego przygotować od strony technicznej.

 • Grzegorz pisze:

  ja też mam zamiar taki podcast z robić. Już się w tej sprawie kontaktowałem z Michałem.

 • Damian pisze:

  Piotrze, świetna audycja. Gratuluje. A klawisz, który trzeba było wcisnąć po uruchomieniu się Vo czyli słynny kapital wi to litera v. Pozdrawiam

 • Gosc pisze:

  Litera v oczywiście z capslockiem

 • Grzegorz Rzeszutek pisze:

  Według mnie to z tą literą „V” nie chodzi o dużą literę ale o klawisz control, bo po naciśnięciu komendy control z literką v włącza się program VoiceOver a okienko powitalne znika.Grzegorz RzeszutekGrzegorz

 • Grzegorz Rzeszutek pisze:

  Sorki za kilkukrotne wpisanie swojego imienia w poprzednim komentarzu, ale od pół godziny cieszę się swoim własnym Macbookiem i staram się okiełznać pola edycyjne na stronkach internetowych.

 • Grzegorz Rzeszutek pisze:

  W czasie konfiguracji wyłączyłem usługi lokalizacyjne i jak doszedłem do okna z ustawieniami strefy czasowej, to trudno mi było przestawić na strefę środkowoeuropejską. Dlatego włączyłem te usługi lokalizacyjne a strefa ustawiła się automatycznie.

 • Jacek Piotrowski pisze:

  Piotrze, szacun! Twoje podcasty krok po kroku zbliżają mnie do zakupu macbooka air. pozdrawiam serdecznie

 • Dionesque pisze:

  Jak zwykle fajny i rzeczowy Podcast, same konkrety bez niepotrzebnego rozwlekania w czasie! Mój pierwszy Mac jest właśnie w drodze do mnie więc pewnie już w bardzo niedalekiej przyszłości to nagranie bardzo mi się przyda! Pytanie mam o iCloud: mam inne urządzenia Apple a więc i Apple ID, czy gdy zaloguję się na Macu z tym samym Apple ID to mi się coś zsynchronizuje i co konkretnie? Domyślam się, że pewnie kontakty i kalendarz ale co na przykład z kontami E-Mail? Mam ich kilka na iPhone i super by było, gdyby ich ustawienia spłynęły na Maca z iCloud czy też będę musiała na Macu pododawać wszystkie konta mailowe od zera? I jeszcze kwestia aplikacji, na iPhone mam pewną ilość płatnych aplikacji takich choćby jak Voice Dream Reader, na Maca będę musiała je kupić jeszcze raz, tym razem w MAc App Store czy jak to się odbywa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych