OS X kontra Windows

Dodany 8 września 2011
4 komentarze

Piotr Witek przedstawia m.in. Tę nieco ciemniejszą stronę systemu, w jaki wyposażone są komputery z logiem nadgryzionego jabłka. Opisuje problematyczne sytuacje, na jakie napotkał w trakcie swojej przygody z Makiem, a z jakimi nie zetknął się w systemie Windows.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: OS X kontra Windows

Ten podcast był pobierany 5289 razy

Komentarze

 • Rabbeat pisze:

  Bardzo fajny podcast z obiektywnym spojrzeniem na system Apple i tym co interesuje najbardziej czyli porównaniem z Windows. Szkoda rzeczywiście, że nie działają wszystkie gesty z IOS, bo tam sprawiają one całą frajdę. Dziwne też, że Drop Box’a tak sknocili, bo na IOS działa świetnie. Agatka widać lubi też płatać figle, a nie ma tak jak pod Windowsem, że czyta duże C jako sto, duże M jako tysiąc itd? Jednak chyba koncepcja z kupnem Mac’a jako komputera do Internetu i rozrywki ładnie wyglądającego wydaje się najbardziej sensowna przy pozostawieniu sobie poczciwego PC ze standardową klawiaturą i Officem do pracy.

 • Grzegorz pisze:

  Hej,
  W Lionie pojawiło się kilka skryptów, między innymi prawa opcja t, czytająca czas i datę.
  Skróty klawiszowe można modyfikować w menu narzędzia vo / polecenia / klawiatura. Jest tam odpowiednia tabelka.
  Oprócz karkołomnego skrótu do docka, można jeszcze kliknąć dwoma palcami w dolną część touch pada.
  Prawe kliknięcie czemuś nie doczekało się skrótu, lecz można je wywołać w menu pomocy, sekcja ogólna.
  Czy instalowałeś, Piotrek, wersję fr na Liona?
  I na koniec, podaj jakiś adres, gdzie wyszukiwanie dynamiczne nie działa?
  pozdrawiam.

 • Piotr Witek pisze:

  Tak, próbowałem instalować FR ale gdy miałem komputer do dyspozycji Lion był jeszcze bardzo nowy i FR nie był z nim kompatybilny. Instalacja trwała godzinę i w końcu ją przerwałem. Już jak odesłałem komputer dostałem informację, że jest już wersja kompatybilna i że działa bardzo dobrze.
  Nie wspominam o dynamicznym wyszukiwaniu ale o wirtualnym wyszukiwaniu. Tj. przeszukiwanie zawartości strony pod kątem słów kluczy.
  Fajnie, że piszesz o tych dodatkowych możliwościach konfiguracji skrótów. Tego gestu do sprawdzania godziny nie wyłapałem. W ogóle jak dla mnie w standardzie gestów jest za mało. Te informacje dotyczą już wersji 10.7.2 czy jeszcze 10.7.1 systemu?

 • Grzegorz pisze:

  Dotyczy 10.7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych