TyfloPrzegląd z 27 Sierpnia 2019

Dodany 28 sierpnia 2019
7 komentarzy

W drugim odcinku TyfloPrzeglądu rozmawiamy m.in. O Fiszkach w IBAIu, tworzeniu pseudo aplikacji w Google Chrome, dźwiękowej interpretacji wykresów, notatnikach i linijkach brajlowskich, inteligentnych zegarkach oraz o tym, co już niebawem czeka NVDA.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Miki pisze:

  Michale! Logowałem się kilka razy do Inteligo i również CAPTCHA mi się nie pojawiła. Zatem nie wiadomo jak jest z jej dostępnością. Logowałem się na przeglądarce Google Chrome – na innych przeglądarkach nie sprawdzałem.
  Dzięki za poradę na temat angielskiej syntezy w Seeing AI. Dodałem do pokrętła język polski i teraz już rozpoznawany tekst czyta polską syntezą. Czytanie polskich tekstów syntezą angielską było irytujące.

 • Grzegorz 76 pisze:

  Witam
  kolejna super audycja,dzięki za odpowiedź na moje pytanie zadane w e mailu.Pozdrawiam

 • Piotr pisze:

  Bardzo fajny cykl.
  Apropo przeglądania internetu na Apple Watchu, faktycznie ekran jest bardzo mały więc Apple nie dodało przeglądarki ani API dla developeró do wyświetlania stron. Jednak w ostatniej wersji Watch OS, zaimplementowali silnik Webkit z Safari żeby umożliwić szybkie podejrzenie jakiejś strony, którą ktoś nam wysłał na Maila czy SMS.

  W takim razie, można wysłać sobie przez Maila czy SMS np. Link do Google i otworzyć go na zegarku. Możemy wypełniać pola tekstowe przez dyktowanie także spokojnie można wygooglować dowolną strone i na nią wejść. Chociaż szybkością ładowania stron Apple watch nie powala więc nie robie tego często, ale jak ktoś chcę to można 🙂

  PS: Dziękuje za wspomnienie o programie Visu RSS w poprzednim odcinku. Trochę szukałem jakiegoś przyzwoitego czytnika RSS na Windows i ten program bardzo mi się spodobał mimo niedociągnieć w tłumaczeniu.

 • Bogdan pisze:

  W aplikacji SA , Gdy wybieram z pokrętła i język mam tylko angielski. Jak to zmienić?

  • Miki pisze:

   W ustawieniach Voiceover’a są ustawienia mowy. Następnie musisz wejść do ustawień języka i dodać język polski do pokrętła. Po uruchomieniu Seeing AI będzie Ci czytał rozpoznany tekst syntezą angielską ale wystarczy pokrętło ustawić na „Język” i z listy wybrać język polski. Wówczas aplikacja będzie już czytała polskim głosem.

 • Michał Dziwisz pisze:

  Bogdanie, a czy na pokrętle masz dodany język polski?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych