Tyflopodcast w Radiu EN – Efekty

Dodany 26 lipca 2011
1 komentarz

Michał Dziwisz i Tomek Bilecki rozmawiają o efektach. Czym są korektory, bramki, kompresory czy pogłosy? Jaki wpływ mają na dźwięk, na który są nakładane? To wszystko i znacznie więcej w tym odcinku.

Pliki do pobrania :

Komentarze

  • Rabbeat pisze:

    Wszystko fajnie Panowie, tylko trochę na zbyt ogólnikowo o tych efektach, bez uwzględnienia praktycznie niewidomych. Przydały by się jakieś przykłady dostępnych w obsłudze wtyczek VST efektowych czy nawet jakiegoś sprzętowego procesorka efektów jeżeli mieliście z jakimś do czynienia i jest dostępny w mniejszym czy większym stopniu. Wiem, że konkretne programy czy urządzenia opisywane są szczegółowo w podcastach, ale jakieś przykłady mogły by paść podobnie jak to było w przypadku audycji o nadawaniu w radiu, gdzie znalazł się mały przegląd programów przydatnych na kolejnych etapach, a tu sama teoria żadnego przykładowego compresora czy pogłosu zdatnego do użytku obsługiwanego przez screenreadery, bo wbudowanych w karty sound blaster nie liczę. Po za tym spoko, bo to również i moja ulubiona tematyka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych