DBX 286S

Dodany 12 lipca 2019
7 komentarzy

Michał Dziwisz i Dariusz Marchewka opisują ten przedwzmacniacz i procesor mikrofonowy.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: DBX 286S

Ten podcast był pobierany 4046 razy

Komentarze

 • MarianZ pisze:

  Witam słucham Was od dawna, zakupiłem DBX 286 S moja radość byłaby jeszcze większa , gdym mógł dostać instrukcję obsługi po Polsku chociażby w PDF, a może macie takową to proszę przyślijcie mi ją, pozdrawiam Marian Z

 • NIEŚCISŁOŚCI pisze:

  Próbowałem odsłuchać i po 20 minutach stwierdziłem, że to nie ma sensu. Prowadzący nie wiedzą jak wygląda gniazdo mikrofonowe (zajęło im sporo czasu ustalenie jak wygląda standardowe gniazdo mikrofonowe typu XLR), a następnie stwierdzają, że urządzenie jest wyposażone w gniazdo instrumentalne (do podłączenia gitary). To bardzo duża pomyłka i wprowadzenie słuchaczy w błąd – to urządzenie nie posiada wejścia gitarowego (a wewnątrz nie ma przedwzmacniacza gitarowego), jest tylko wejście liniowe (z zewnątrz wygląda identycznie jak gitarowe), a to zupełnie inne parametry elektryczne – sygnał z gitary wymaga o wiele większego wzmocnienia niż sygnał liniowy (gniazdo gitarowe jest wejściem wysokoimpedancyjnym). No cóż, dalej nie słuchałem, szkoda czasu. Odnoszę wrażenie, że osoby prowadzące ten prawie 90-minutowy wywód o dbx286 nie mają zbyt dużo wiedzy, a nawet mają dość duże deficyty w tym zakresie.

  • Michał Dziwisz pisze:

   Fajnie, że udało Ci się posłuchać nas przez 20 minut, szkoda jednak, że i przez te 20 minut nie byłeś w stanie słuchać nas uważnie. Określenie typu gniazda zajęło kilkanaście sekund, w praktyce sprowadziło się ono do doprecyzowania tego, co jeden z nas miał na myśli i zrobiliśmy to tylko po to, żeby mieć pewność, że nie wprowadzamy nikogo w błąd. Co zaś się tyczy podłączania gitary, nigdzie nie wspominamy, że urządzenie jest wyposażone w wejście gitarowe. Tak, odpowiednio wzmocniony wcześniej sygnał z tego instrumentu da się procesować tym urządzeniem, co zresztą nawet opisuje jako przykład producent na swojej stronie, nigdzie jednak nie wspominamy o wejściu stricte gitarowym.

 • NIEŚCISŁOŚCI pisze:

  …wystarczy posłuchać – na temat gniazda mikrofonowego od 17’40 do 18’10, a nawet dalej do 18’55 (jest dość duże „błądzenie w temacie”, nie brzmi to zbyt profesjonalnie), a drugi temat – GNIAZDO INSTRUMENTALNE – takiego gniazda nie ma w tym urządzeniu (gniazdo instrumentalne to to samo co gniazdo gitarowe, a tu mamy tylko gniazdo LINIOWE) – można posłuchać od 19’10 do 19″40, gdzie prowadzący zdecydowanie WPROWADZA W BŁĄD. Myślę, że dość dokładnie wskazałem , że materiał zawiera błędne stwierdzenie, że urządzenie posiada gniazdo INSTRUMENTALNE.

  • Michał Dziwisz pisze:

   Tak, a od 19:40 wspominam wyraźnie o tym, że nie jest to typowy gitarowy przedwzmacniacz. Myślę, że każdy, kto wysłucha reszty materiału doskonale będzie wiedział o tym, do czego owo urządzenie jest dedykowane. Ba, wynika to już nawet z ttego, o czym wspominaliśmy wcześniej.

 • NIEŚCISŁOŚCI pisze:

  Ok, nie chciałem nikogo urazić, ale miałem nadzieję, że błędy zostały popełnione przez nieuwagę i zostaną poprawione, no ale skoro Pan się upiera, że tak jest dobrze i chce nadal wprowadzać ludzi w błąd, to niech tak będzie 🙂 Choć trochę szkoda, myślę, że warto by było doprecyzować i używać prawidłowego nazewnictwa, materiał byłby wtedy bardziej jednoznaczny i bardziej wartościowy. Pozdrawiam i życzę sukcesów.

 • Michał Dziwisz pisze:

  Przynajmniej ja nie czuję się urażony, choć ton pierwszego komentarza daleki był od przyjemnego i był raczej z tych napastliwych w swojej formie. Każdy materiał można zrobić lepiej, ten jest zapisem prezentacji na żywo. Tu już nic nie zrobimy, ale wnioski jak najbardziej wyciągamy, bo z jednym się zgodzę, precyzyjniej się dało. Również pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych