Historia Syntezatorów

Dodany 26 maja 2017
5 komentarzy

O historii instrumentów elektrycznych i elektronicznych opowiada Tomasz Bilecki.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Historia Syntezatorów

Ten podcast był pobierany 5387 razy

Komentarze

 • słuchacz pisze:

  Fajna audycja, akurat przydała się na kolokfium.
  Oczywiście od siebie dodam, że warto wspomnieć o kultowym yamaha DX7, uwielbiam jego electric piano, to brzmienie jest takie charakterystyczne i ciepłe.
  Świetna robota, mam nadzieję, że w krótce pojawi się również kontynuacja reapera i osary.
  Pozdrawiam.

 • tomecki pisze:

  Nie mówiłem o tym, bo o ile mi wiadomo to nie było nic specjalnego. yamaha próbowała wypromować syntezę fm i to się udało.

 • wredny pisze:

  ta zabaweczka nazywała się speak and spell stworzyła ją Amerykańska firma Texas instruments .
  szczerze mówiąc bardzo ciekawiłoby mnie jacy znani muzycy używali konkretnych syntezatorów .
  wiem że , zespół ABBA w końcowym okresie od 1980 używał syntezatora Yamaha dx2.

 • Michał Jurczyk pisze:

  Witam.
  Odnośnie fajnych i kultowych syntezatorów a szczególnie tych bardziej specjalistycznych to polecam bardzo wszystkim niewidomym syntezator Nord Lead A1.
  Głównymi zaletami jest to iż jest wręcz idealny dla bezwzrokowej obsługi i szybkiej pracy nad dźwiękiem.
  3 niewielkie zegarkowe wyświetlacze świadczą o tym iż tak naprawdę to wszystko jest ukryte pod pokrętłami i wyraźnymi przyciskami.
  Wszystko to jest pogrupowane w bloki funkcyjne np. wybór przebiegu fali i konfiguracji lfo,obwiednię,filtry,efekty dileya czy riverba,arpegiator itd.
  Każda `śruba` jest wyraźna i wyraźnie oddalona od kolejnej a przyciski są duże,wklęsłe i mocno wystające z powierzchni panelu przedniego.
  Syntezator ma piękne barwy już na samym domyślnym ustawieniu z iście wzorowanymi na analogach filtrami.
  Budowa jak przystało na firmę Nord jest solidna i może trochę archaiczna ale przez to ma swój urok starych syntezatorów.
  Koło modulacji jest wykonane z kamienia a klocek pitcha z drewna.Obudowa metalowa i iście kultowego czerwonego koloru.
  Jedyną może wadą jest fakt iż mogli dorzucić jeszcze klawiaturkę numeryczną do wyboru barw a przecież jest na to miejsce bo cała prawa strona panelu przedniego jest wolna.
  Mimo że jest to dość nowy syntezator to już stał się kultowym przez swoje brzmienia,możliwości oraz łatwość i szybkość dostępu do jego funkcji.
  Polecam z czystym sumieniem bo sam go posiadam i nie jedno jam na nim zagrałem a aktualnie jeżdżę z nim jako z najbardziej mobilnym sprzętem na koncerty.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych