Touch ID

Dodany 28 listopada 2013
10 komentarzy

O czytniku linii papilarnych dostępnym w iPhone 5S opowiada Piotr Witek.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • m-a-t pisze:

  Witam Panie Piotrze. Świetny podcast. Mam pytanie. Czy posiada Pan jeszcze iPhone 4s? Pytam dlatego, ponieważ fajnie byłoby, gdyby zrobił pan podcast porównujący działanie tych dwóch urządzeń na tym samym systemie. Chodzi mi tu o pokazanie w podcastcie na przykład czasu uruchamiania się poszczególnych aplikacji na różnych urządzeniach i szybkości ich działania. Generalnie chodzi mi o to, aby taka audycja była wskazówką dla kogoś, kto ma starszy model i zastanawia się czy warto kupić nowy. Ps. Dobrzeby było, aby takie aplikacje były darmowe, aby każdy po wysłuchaniu mógł je sobie pobrać i porównać jak działają u niego a jak w audycji. No i oczywiście muszą być dość zasobożerne.
  Pozdrawiam
  M-a-t

 • Piotr Witek pisze:

  Witam i dziękuję za miłe słowa. Trochę się na początku zagalopowałem mówiąc o WIELU zastosowaniach ale mam nadzieję, że z czasem będzie ich coraz więcej. 😉
  Mogę o takim podcaście pomyśleć. coprawda właśnie wybieram się na urlop ale będę miał to na uwadze.

 • MMar pisze:

  Witam. No dobrze, ale możliwość wprowadzenia pięciu odcisków tyczy się jednej osoby czy kilku osób, tzn czy przykładowo wprowadzając odcisk kciuka czytnik tak samo zareaguje na inne palce? Swoją drogą wujowi Samowi do pełni szczęścia brakuje tylko próbek kodu genetycznego. Pozdrawiam

 • Piotr Witek pisze:

  Pięć odcisków i tyle. Czy to będzie pięć odcisków właściciela czy po jednym każdego z pięciu członków rodziny to nie ma znaczenia. Maksymalnie pięć odcisków można wprowadzić do systemu. A co znaczy czy tak samo zareaguje? Tak samo dobrze rozpoznaje kciuk czy palec wskazujący.
  A pewnie gdy Apple wprowadzi rozpoznawanie łańcuchów DNA to i na to znajdą się amatorzy… 😉

 • MMarMMar pisze:

  Witam. W sumie chodzi o to czy jest różnica w kształtach odcisków (pomijając wielkość) np. na poszczególnych palcach lub dłoniach u jedneji tej samej osoby. Czy na przykład kodując pięć palców u prawej dłoni czytnik zareaguje na dłoń lewą?

 • m-a-t pisze:

  Każdy palec jest inny, więc każda linia papilarna jest inna. A co za tym idzie jeden odcisk odpowiada za jeden palec.

 • tomek pisze:

  Witam. Mam kilka pytań dotyczących ogólnie iphona. Zamierzam go kupić jednak brat mi odradza. Po pierwsze że na nim sobie nie poradzę i z tym się nie zgodzę, a po drógie to twierdzi że opłaty za aplikacje mnie zeżrą. Twierdzi że za aktualizację systemu ios trzeba płacić, za połączenie przez wifi też się płaci. Twierdzi że firma apple jest potentatem na rynku i za wszystko trzeba płacić. Mam pytanie jak jest na prawdę z tymi aplikacjami i czy warto w iphona zainwestować. Pozdrawiam.

 • m-a-t pisze:

  Brat ma chyba bardzo małą wiedze na temat applea. Ja mam zainstalowane kilkadziesiąt aplikacji i ani grosza za to nie zapłaciłem. System aktualizowałem już chyba 5 raz i nie zapłaciłem nic, z resztą nikt nie zapłacił bo to jest darmowe. Mam wpisane w iphone około 40 różnych sieci wi-fi i łącze się za free z nimi. Takich bzdur dawno nie słyszałem żeby za wi-fi ktoś płacił. Oczywiście są płatne aplikacje, ale nikt cie nie zmusza do ich instalowania. Jak troche poszperasz to znajdziesz darmowe zamienniki innych firm, które oferują podobne funkcje co płatne a są za darmo. Jest to bardzo dobry telefon. Mam już iPhone czekam aż dojedzie do mnie ipad air.

 • Piotr pisze:

  Witam!
  Bardzo fajny podcast Panie Piotrze, jak zresztą poprzednie również mi się podobają.
  Chciałbym zapytać, czy jeśli odblokowanie telefonu wykonujemy przy pomocy touch id, czy jednocześnie może działać również standartowe odblokowanie gesturą?
  Po tym polu, gdzie pytał Iphone o hasło, wydaje mi się, że właśnie to jest barjerą, zresztą miałoby to średnio sens, ale zawsze jest lepiej się zapytać, zwłascza, że nie miałem jak narazie dużej styczności z telefonami Apple.
  Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

 • Piotr Witek pisze:

  Witam!
  Tak, można ekran odblokować gestem ale jeśli włączony mamy Touch ID, będziemy musieli wprowadzić zabezpieczające hasło. Jeśli nie włączamy Touch ID, nie ustawiamy hasła zabezpieczającego, gest działa normalnie. Tak samo zwykłe tapnięcie w przycisk Odblokuj.
  Korzystając z Touch ID, jak słychać w podcaście, odblokowywanie ekranu paradoksalnie działa szybciej.
  Pozdrawiam – Piotr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych