Teamtalk4

Dodany 14 sierpnia 2013
19 komentarzy

To już drugie spotkanie z Teamtalkiem w Historii TyfloPodcastu. O możliwościach nowej wersji tej aplikacji do rozmów grupowych opowiada Tomasz Bilecki. Przy okazji zapraszamy na serwer TeamTalka, na którym można spotkać wielu z autorów TyfloPodcastu: tt.tyflopodcast.net

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Teamtalk4

Ten podcast był pobierany 4271 razy

Komentarze

 • Roberto pisze:

  Kilka dni temu zainstalowałem Teamtalk i w tym podcastcie znalazłem odpowiedzi na wszystkie moje pytania. Dziękuję bardzo.

 • welka11 pisze:

  Mam pytanie Powiedz czy teamtalk można obsłużyć przy pomocy jawsa?

 • welka11 pisze:

  Witam pytanie powiedz w jaki sposób pobrać teamtalk prubowałam ale niestety nic z tego powiedz na co wejść by plik pobrał się prawidłowo

 • welka11 pisze:

  Witam powiedz czy po skonfigurowaniu teamtalk można już w pełni z programu korzysać mówiłeś w audycji o paru innych ustawieniach czyli np. likwidacji bramki szumów czy np. o ustawieniu jakości rozmów chodzi mi oto czy należy wykorzystywać dodatkowe funkcje które są w programie? pozdrawiam serdecznie.

  • Dawid PieperDawid Pieper pisze:

   Witam!
   Odpowiem na pytania:
   1. Teamtalk działa z jawsem
   2. Bezpośredni link masz tutaj:
   http://dpieper.pl/teamtalk.exe
   3. Tak, chodź na WINXP home SP3 czasem musisz kilka razy spróbować się podłączyć do serwera, przynajmniej tak jest u mnie.
   Pozdrawiam
   Dawid Pieper

 • welka11 pisze:

  Witam powiedz Tomku czy na teamtalk można mieć własny kanał z którym ludzie mogą się łączyć? kiedyś zainstaluję sobie teamtalk i sama doświadczę rozmów na tym komunikatorze. pozdrawiam

  • Roberto pisze:

   Oczywiście, można stworzyć własny kanał na danym serwerze, ale tu chodzi prawdopodobnie o stworzenie własnego serwera. Mogę powiedzieć, że choć nie planuję stworzyć sobie własny serwer, chciałbym też zapytać, jak to można zrobić.

   • Należy zainstalować serwer – można zrobić to pod Windowsem wybierając odpowiedni tryb instalacji, lub postawić usługę na jakimś serwerze, wtedy używamy zazwyczaj systemu Linux. Całość sprowadza się do przejścia dość prostego kreatora, a następnie ewentualnych poprawek w pliku konfiguracyjnym, jest to plik XML.

 • welka11 pisze:

  Witam czy ktoś wie może jakie tematy będą poruszane w tyfloradiu w następnym tygodniu?

 • welka11 pisze:

  Mam jeszcze jedno pytanie czy ktoś wie może czy tyfloradio będzie nadawało na żywo przez całą dobę? pytam pod tą audycją ponieważ nie wiem gdzie mogę zostawić to pytanie. z góry dziękuję za informację.

 • welka11 pisze:

  dziękuję ja też Michale bardzo bym tego chciała tak jak ty. Jeszcze powiem Tobie jedną rzecz. gdyby nie wy czyli tyflo to niewiedziałabym nawet o tym, że istnieją urządzenia mobilne np. iphone które są dla nas w pełni dostępne i nie dowiedziałabym się o rzeczach na temat komputerów. Robicie kawał dobrej roboty za co wam bardzo serdecznie dziękuję. gdyby nie wy to nawet moja koleżanka nie potrafiłaby obsługiwać komputera np. na poziomie podstawowym. jeszcze raz dziękuję. Ewelina

 • welka11 pisze:

  Michale mam do ciebie ostatnie pytanie powiedz czy będą pojawiały się audycje kulinarne w tyfloradiu? audycje na żywo. Mówię o tym dlatego, ponieważ one bardzo pomagają mi w gotowaniu oraz je ułatwiają je a także uczą jak zrobić daną potrawę. pozdrawiam serdecznie.

 • welka11 pisze:

  Witam mam pytanie do Ciebie Michale powiedz czy będą pojawiać się w tyfloradiu na żywo audycje kulinarne? pytam ponieważ wasze audycje dają mi nowe pomysły w przyrządzaniu różnych potraw a poza tym skorzystałam z tych pomysłów, które były udane w stu procentach. pozdrawiam

 • welka11 pisze:

  Mam pytanie dotyczące iphone. Czy ktoś wie może czy z iphone możemy dzwonić jak i wysyłać wiadomości tekstowe sms na telefony nokia? i odwrotnie? Pytam ponieważ dopiero zacznę używać tego urządzenia rozpoczynam pierwsze kroki. pozdrawiam

 • welka11 pisze:

  Mam jeszcze jedno pytanie. Jak to jest z konfiguracją iphone chodzi mi o założrnie konta apple ID? czy przy pomocy voiceover jesteśmy wstanie zrobić to samodzielnie czy jednak będziemy potrzebować pomocy od osoby widzącej? czy to zakładanie konta internetowego nie jest konieczne? pozdrawiam

 • Rafał Piszczek pisze:

  Witam.
  Bawię się właśnie teamtalkiem i coś dziwnego u mnie się dzieje, gdyż nie mogę się połączyć z waszym serwerem.
  Za każdym razem wyskakuje jakiś błąd.
  Natomiast z jakimś publicznym serwerem amerykańskim łączę się bez problemów.
  Zastanawiam się, czy nie jest to wina jakichś ustawień w moim routerze, zablokowanych portów czy czegoś w tym stylu?

 • Rafał Piszczek pisze:

  Sprawa się sama rozwiązała gdy skasowałem ustawienia i zrobiłem je na nowo.
  Udało się połączyć, choć się na razie nie ujawniałem.
  Chwilkę się tylko testowałem.
  Pozdrawiam.

 • Rafał pisze:

  Witam zainstalowałem program ale nie moge podłączyć się pod kanał tt.tyflopodtast.net. Natomiast moge podłączyć się pod kanały publiczne. Jaki jest problem z tym, że nie moge podłączyć się pod inny kanał? Dziękuje za pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych