Synteza Mowy W Systemie macOS Ventura

Dodany 7 sierpnia 2023
1 komentarz

O nowych możliwościach konfiguracji głosów i zarządzania nimi w systemie macOS opowiada Maciej Walczak.
Zapoznaj się z tekstową wersją odcinka

Pliki do pobrania :

Komentarze

  • Nuno pisze:

    1. W MacOS Sonoma doszły jeszcze dodatkowe parametry które mogą być warte uwagi jeżeli korzystamy z Eloquence. Miejmy nadzieję że dla innych głosów też dostaniemy odpowiednie parametry.
    2. Tłumaczenie iOS i MacOS na język polski to jest dramat hehe.
    3. Automatyczne zmienianie języka jest czasem lekko pobugowane, z resztą tak być musi. W szczególności jeżeli mamy tekst chiński i japoński korzystający z tego samego zakresu znaków Unicode, to wtedy lepiej funkcję wyłączyć. Ale tak samo jest z polskim tekstem, jeżeli nie ma naszych polskich ogonków w słowie to język się wówczas nie przełączy chociaż też nie zawsze. Nadal badam dlaczego tak jest.
    4. Paskudnym przeoczeniem jest to, że dodatkowe opcje głoso mamy tylko dla domyślnego jezyka. Czyli jeżeli ja na przykład używam teraz systemu w j. chińskim to muszę zmienić domyślny głos z Tingting na Zośkę, potem ustawić faktyczny głos na Tingting i wtedy pozmieniać sobie co tam chcę w dodatkowych opcjach. Warto nadmienić że większości obywateli to nie będzie przeszkadzało i nie będą mieli z tym nawet do czynienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych