Parallels Desktop

Dodany 13 marca 2025
6 komentarzy

Arkadiusz Świętnicki demonstruje możliwości aplikacji Parallels Desktop, która umożliwia uruchamianie systemów Windows i Linux na komputerach Mac z systemem macOS w postaci maszyn wirtualnych. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z aplikacji dedykowanych dla innych systemów operacyjnych bez konieczności opuszczania środowiska macOS. Parallels Desktop obsługuje zarówno komputery Mac z procesorami Intel, jak i nowsze modele z układami Apple Silicon.
Audycja dostępna jest również w wygenerowanej automatycznie wersji tekstowej

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Parallels Desktop

Ten podcast był pobierany 518 razy

Komentarze

  • Szarlotka pisze:

    TAk z ciekawości sobie wysłuchałam części, jak narazie, tego podcastu,, bo byłam ciekawa jak to od technicznej strony wygląda. Jednak na szczęście narazie nie potrzebuje tego instalować. Pożegnałam się z wielką radością z tym systemem, a moja praca nie wymaga na całe szczęście instalacji maszyny wirtualnej. Co zaś do tego, że te aplikacje mają takie brzydkie praktyki, to takich jest kilka, jak wspominałeś, i między innymi aplikacja clean mac x, i niestety, muszę przyznać, że dałam się nabić w butelkę i to nie małą. Nie cierpię takich praktyk. To powinno być zakazane moim zdaniem.

  • Rafał pisze:

    Witam
    w audycji Arkadiusz wykorzystywał vocr na mac.
    Czy mugł bym poprosić w formie linku do pobrania darmowego programu vocr oraz jakie mam nadać uprawnienia?
    Pozdrawiam Rafał

  • Szarlotka pisze:

    Oj tak warto mieć VO OCR na pokładzie Maca. A tutaj bezpośredni linczek do pobrania.
    https://github.com/chigkim/VOCR/releases/download/v2.0.1/VOCR_v2.0.1.zip

  • Szarlotka pisze:

    Konfiguracja
    Aby upewnić się, że VOCR działa prawidłowo, ważne jest, aby dokładnie wykonać każdy krok. Pominięcie choćby jednego kroku może uniemożliwić prawidłowe działanie VOCR.
    Po dekompresji pobranego pliku zip przenieś aplikację do folderu Aplikacje i uruchom ją.
    Potwierdź działanie VOCR na pasku menu, naciskając dwukrotnie vo+m.
    W narzędziu VoiceOver w kategorii Ogólne zaznacz pole wyboru „Pozwól na sterowanie programem VoiceOver za pomocą skryptu AppleScript”.
    Jeśli jest aktywny, wyłącz kurtynę ekranu za pomocą vo+shift+f11. Zwróć uwagę, że kurtyna ekranu musi być wyłączona, aby aplikacja działała poprawnie.
    Ukryj wizualizacje VoiceOver za pomocą vo+command+f11, jeśli są wyświetlane. Jeśli nie są ukryte, elementy takie jak panel podpisów VoiceOver zostaną rozpoznane wraz z innymi treściami ekranu.
    Naciśnij command+shift+control+w. Powinieneś otrzymać powiadomienie z prośbą o pozwolenie na dostępność. Jeśli funkcja VoiceOver nie ustawia automatycznie fokusu na oknie, naciśnij dwukrotnie vo+f1, aby wyświetlić listę aktualnie uruchomionych aplikacji; okno dialogowe systemu powinno znajdować się na tej liście.
    Po przyznaniu uprawnień dostępności naciśnij ponownie command+shift+control+w, aby otrzymać powiadomienie z prośbą o pozwolenie na zrobienie zrzutu ekranu VOCR. Jeśli nie otrzymasz alertu, zlokalizuj okno dialogowe systemu, jak opisano wcześniej.
    Jeśli nie możesz zlokalizować okna dialogowego systemu, przejdź do Ustawień systemowych, Prywatność i bezpieczeństwo, a następnie wybierz Nagrywanie ekranu i znajdź aplikację VOCR.
    Po przyznaniu uprawnień dostępności uruchom ponownie aplikację zgodnie z monitem.
    Sprawdź, czy aplikacja znajduje się na pasku menu, naciskając dwukrotnie vo+m.
    Naciśnij command+shift+control+w. Powinieneś usłyszeć sygnał dźwiękowy i komunikat głosowy z napisem „skończone”.
    Możesz teraz poruszać się po rozpoznanych wynikach za pomocą polecenia+kontroli+strzałki.
    Mam nadzieję, że to pomoże, to skopiowałam i przetłumaczyłam bezpośrednio ze strony twórcy.

  • Rafał pisze:

    Witam
    mam następujące pytanie jakie kroki mam wykonać aby uruchomić windows 11.
    Dwa razy udało mi się to zrobić. Natomiast od kilkunastu minut męcze się z tym.
    Dodam że na biurku mam windows 11.
    Urzywam wersji testowej na 14 dni.
    Pozdrawiam Rafał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych