Seeing Assistant Move, Stan Na Rok 2022

Dodany 21 czerwca 2022
12 komentarzy

Seeing Assistant Move to przygotowany przez firmę Transition Technologies program do pieszej nawigacji dla osób niewidomych. W tej audycji Sławomir Strugarek, pomysłodawca tego narzędzia, omawia jego możliwości, oraz rozbudowane opcje konfiguracyjne. Aplikacja jest demonstrowana w systemie iOS, jednak ze względu na podobieństwo interfejsów audycja będzie również przydatna dla użytkowników Androida.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Michał Dziwisz pisze:

  Znaczniki czasu:
  Intro 00:00:00
  Historia aplikacji z serii Seeing Assistant 00:05:28
  Nawigacja dla niewidomych i ogólnie – zarys historyczny 00:10:56
  Dla kogo jest przeznaczona aplikacja seeing Assistant Move? 00:21:52
  Sprzęt zapewniający efektywną nawigację 00:38:58
  Nawigacja dla osób niewidomych – podstawowe pojęcia 00:46:15
  Prezentacja: kierunek do punktu, gdy poruszamy się i gdy stoimy 01:31:15
  Przegląd funkcji na ekranie głównym 01:37:38
  Przegląd ustawień: monitorowanie 01:58:21
  Przegląd ustawień: śledzenie 02:09:24
  Przegląd ustawień: opisy skrzyżowań i profile ustawień 02:24:17
  Przegląd ustawień: punkty z OSM i baz, trasy 02:29:17
  What3Words 02:49:55
  Przegląd pozostałych ustawień 02:54:39
  Przegląd opcji na zakładce Punkty: zapisane punkty i ulubione punkty ZPZ 03:02:29
  Prezentacja nawigacji zakręt po zakręcie 03:05:54
  Nowości w mechanizmie tras zakręt po zakręcie 03:19:49
  Eksploracja monitorowanych 03:42:27
  Seeing Assistant Home przydatny w podróży 04:04:09
  Odpowiedzi na pytania i plany na przyszłość 04:21:17

 • Aga pisze:

  O super, że do tej audycji również zostały dodane znaczniki czasu. Będzie łatwo wrócić do tego co nas interesuje Dzięki 🙂

 • Grzegorz 76 pisze:

  Witam
  coś nie można pobrać i odtworzyć audycji. Pozdrawiam

 • Mateusz pisze:

  Super, że audycja powstała, bo ta aplikacja jest (według mnie) najlepszą dostępną aplikacją nawigacyjną dla niewidomych. Zastanawia mnie jednak, czy będzie ona na poważnie rozwijana, czy jedynie poprawiana. Ciekawym rozwiązaniem byłoby na przykład dodanie funkcji rozszerzonej rzeczywistości w odnajdywaniu konkretnego punktu. Już wyjaśniam o co mi chodzi: gdy robię pojedynczy punkt oparty na współrzędnych, mogę dodatkowo zmapować otoczenie w AR i wszystko to razem tworzyłoby punkt. Gdy będę się do niego zbliżał, GPS doprowadzi mnie tak jak może, czyli do obszaru tych kilku metrów, a następnie mógłbym przełączyć się na AR i zorientować się dokładniej gdzie ten punkt jest – czy już minąłem, czy jest kawałek przede mną itd.. W połączeniu z Lidarem stosowanym w najnowszych iPhone zyskujemy dokładność pomiaru w granicach dziesięciu centymetrów, także wprowadzając takie bajery aplikacja mogłaby prowadzić praktycznie do klamki drzwi wejściowych. Pewnie coś takiego wymagałoby mnóstwa środków i jeszcze więcej pracy, ale z pewnością sporo osób chętnie zapłaciłoby za takie wsparcie w poruszaniu 🙂

 • Kris pisze:

  Witam. Bardzo dobra audycja. Super sprawa z tym blokowaniem Punktu. W sytuacji gdy chodzimy tą samą trasą i pewnego dnia pojawiają się wykopy, roboty drogowe, to można na jakiś czas, tych robót, zablokować punkt i z czasem odblokować. Było też mówione o alarmie GPS, gdzie można o tym poczytać, posłuchać? Pomysł aby na koniec audycji zadawać pytania, powinien być zastosowany do większości audycji, dzięki temu nie rozprasza się prowadzącego, nie wybija z kolejności omawianych rzeczy. Pozdrawiam Krzysztof

 • Kris pisze:

  Pytanie o alarm GPS nie aktualne, znalazłem audycję Ariadne GPS – Tyflopodcast

 • patrykuss12 pisze:

  Witam serdecznie od czego zależy adresowanie przystanków komunikacji miejskiej w Seeingassistant move?
  W audycji były one pięknie po numerowane 01, 02, a u mnie są oznaczone jedynie adresami, czy to zależne od aktualności map OSM?
  W aplikacji Movit są one odpowiednio wyróżnione, a w Move jedynie pokazuje mi nazwę przystanku, kierunki geograficzne i ulicę, czyli dla przykładu Przystanek centrum północ, południe Kowalskiego 32, następnie albo bliźniacza nazwa, albo z innym adresem. Pozdrawiam serdecznie

  • Paweł Masarczyk pisze:

   ID przystanków, aby były pokazywane, muszą zostać wprowadzone do danych Open Street Map, z których korzysta aplikacja w celu pozyskania punktów POI. Może zrobić to każdy kto tylko zarejestruje się w OSM, ale zwłaszcza na dużym terenie to sporo pracy, którą warto rozłożyć na większe grupy wolontariuszy. Wiem, że była kiedyś akcja tego typu na Śląsku, ostatnio coś w tej kwestii zmienia się także w Krakowie. Nie wszystkie miasta numerują swoje przystanki. Tu trzeba by poruszyć administrację i zgłosić potrzebę takiego udogodnienia, aczkolwiek tu jak w wielu podobnych przypadkach, jeden głos może niewiele zdziałać, więc im tych głosów więcej, tym lepiej.

   • patrykuss12 pisze:

    Wielkie dzięki, tak czułem, że to problem po stronie administracji, a nie aplikacji, cóż jeżeli możemy jakoś to ruszyć to warto spróbować, pozdrawiam.

 • Jakub Kręcichwost pisze:

  Witam,
  Chciałbym zacząć korzystać z aplikacji GPS dla niewidomych. Do tej pory zawsze gdy chciałem trafić w jakieś nowe miejsce uczyłem się z kimś drogi na pamięć. Którą aplikacje GPS dla niewidomych byście polecali? Przesłuchałem już audycji o Lazarillo i miałem okazje przetestować. Na pewno jest dużą zaletą jest bardzo prosta obsługa. Słuchałem też audycji o Seeing Assistant Move. Na pewno ta aplikacja jest bardziej rozbudowana i np. w dokładniejszy sposób lokazuje miejsce, w którym aktualnie się znajduje jednak wydaje mi się bardzo skomplikowana. Czy mógłbym prosić o radę. Co byście polecali na sam początek przygody z nawigacją GPS dla niewidomych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych