Seeing AI

Dodany 24 września 2018
6 komentarzy

Patryk Faliszewski prezentuje tę użyteczną aplikację dla systemu iOS, będącą m.in. podręcznym skanerem tekstu czy czujnikiem światła.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Seeing AI

Ten podcast był pobierany 5460 razy

Komentarze

 • Miki pisze:

  Mam tę aplikację i polecam ją każdej osobie niewidomej. Oczywiście nie jest doskonała i nigdy nie będzie ale lepsza taka pomoc niż żadna. Całkowicie oka ludzkiego nie zastąpi ale w jakiejś części na pewno tak. U mnie rozpoznawanie tekstu z dokumentu działa. Jakość rozpoznawania jest różna i zależy od jakości zdjęcia i światła, w którym zostało zrobione. Jeśli położy się kartkę na płaskiej powierzchni i dobrze ustawi ostrość to tekst zostanie rozpoznany. Oczywiście jakości rozpoznawania nie ma co porównywać do jakości KNFB Readera ale da się zorientować co jest napisane. Niekiedy duża część dokumentu jest rozpoznana poprawnie – oczywiście bez polskich znaków. Fajnie działa opis sceny ze zdjęcia a zwłaszcza osoby się na niej znajdującej. Niekiedy te opisy są zabawne. Aplikacja opisuje wygląd osoby, jej wyraz twarzy oraz podaje jej wiek. Zdarza się, że podany wiek jest prawdziwy. Jednak to też zależy od jakości zdjęcia, czy na zdjęciu jest tylko głowa czy cała sylwetka oraz od wyrazu twarzy. Wystarczy zrobić jakąś minę a aplikacja albo postarzy albo odmłodzi fotografowaną osobę. Polecam się pobawić.

 • Sebastian pisze:

  Używam tej aplikacji dokładnie w taki sam sposób, jak Michał. Chociaż ostatnio JAWS zaczyna mówić, że Windows się aktualizuje.

 • Katarzyna Piotrowska pisze:

  Witam czy będzie kiedyś ta aplikacja mieć język polski interfejs będzie po polsku?

 • Amo pisze:

  Dziś moje aplikację przestało czytać w języku polskim. Czy ma ktoś też taki problem? Jak go rozwiązać?

 • […] Na koniec dodam, że Seeing AI ma znacznie więcej możliwości, a wszystkim zainteresowanym ich zgłębieniem polecam prezentację tej aplikacji w serwisie Tyflopodcast. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych