Simplenote

Dodany 12 sierpnia 2021
3 komentarze

Paweł Masarczyk, Paulina Gajoch i Michał Dziwisz opisują możliwości tego narzędzia, pozwalającego na tworzenie i synchronizowanie notatek zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Simplenote

Ten podcast był pobierany 4234 razy

Komentarze

 • Nuno pisze:

  Niestety ten syntezator, któy jest u pokazujacego na komputerze skutecznie sprawia, że nie jestem w stanie słuchać podcastu. Używajcie na przyszłość czegoś bardziej neutralnego.

 • Maciek pisze:

  Apka dla Maca wygląda jak… apka dla Maca w przeciwieństwie do tej na Windows, która jest jak strona.:D Fajnie jak na Maca przystało powydzielane obszary, z którymi należy wchodzić w interakcję.

  Idąc od lewej mamy tabelkę z kategoriami/folderami notatek. Dalej wyszukiwarka notatek. Następnie przycisk do tworzenia nowej notatki. Dalej tabelka już z samymi notatkami. Dalej pole tekstowe z aktualnie w tabelce wybraną notatką. Następnie przycisk (po polu tekstowym) umożliwiający wstawienie listy kontrolnej a następnie chyba ten umożliwiający wstawienie tagów. Kolejny to przycisk menu z działaniami dla danej notatki.

  No dobra, a gdzie podgląd Markdown?

  Przycisk do jego aktywowania/ukrywania jest tuż przed polem edycyjnym samej notatki. Jak pokażemy podgląd, wszystko się elegancko rozjeżdża/przesuwa i gdzieś tam po prawej tworzy się obszar www, z którym również należy wejść w interakcję, bo jakże by inaczej.:D W tym obszarze z racji iż wszystko jest wyświetlane jak strona internetowa, nawigacja odbywa się dokładnie tak jak po zwykłych stronach w Safari czy innych przeglądarkach, od jak na macOS przystało.:) Skrót – Cmd+Shift+P. Dziwne jest to, że po kliknięciu w przycisk od podglądu wszystko się rozjeżdża, natomiast po wciśnięciu skrótu, już nie.

  Generalnie aplikacja poręczna, minimalistyczna i dostępna, na macOS bardzo ergonomiczna. Bodaj pobierałem z Mac AppStore i zdaje się tylko tam dostępna. Fajne jest to, że prócz angielskiego jest jeszcze dostępna w kilku innych językach, w tym niemieckim. Polskiego oczywiście nie ma, ale grunt że jak po obcemu musi być, to dobrze że chociaż niemiecki jest.:D

  To tyle ode mnie.

  Ps: formatowanie checklist działa w apce normalnie, tj. po zastosowaniu odpowiedniej składni, prawidłowo odzwierciedlany jest stan zaznaczenia kontrolek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych