RTV Odcinek nr 182

Dodany 6 maja 2023
2 komentarze

Zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka magazynu RTV, przygotowywanego wspólnie z internetowym radiem DHT. O aktualnościach dotyczących radia i telewizji opowiadają Milena Wiśniewska i Michał Dziwisz. Jak zawsze po audycję z warstwą muzyczną odsyłamy do archiwum Radia DHT.
Zapoznaj się z tekstową wersją odcinka

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: RTV Odcinek nr 182

Ten podcast był pobierany 971 razy

Komentarze

 • Milena Wiśniewska pisze:

  Znaczniki czasu:
  Intro 00:00:00
  Konkurs Piosenki Eurowizji 2023 00:02:42
  „Kres niewinności” – kolejny historyczny serial TVP1 00:49:31
  Zmiany personalne w TVP 00:53:14
  Wiosenna ramówka Newonce.Radio 01:00:02
  Radio Maryja na nowej częstotliwości 01:10:09

 • Paweł Masarczyk pisze:

  Hej!

  Pierwszy raz słuchacz i komentujący. Dzięki za przeanalizowanie sytuacji eurowizyjnej. Próbuję śledzić fanowski Subreddit, ale treści jest tyle, a zwłaszcza memów i grafik, że czasem odechciewa się grzebać.
  Kilka moich przemyśleń, w losowej kolejności i całkiem na luźno:

  Dużo w tym roku jest dosyć podobnych do siebie utworów, o współczesnym radiowym brzmieniu. Blanka wpisuje się w pewien wycinek tego, może nawet wyróżnia tym wakacyjnym, tropikalnym klimatem utworu, ale konkurencja jest duża. Chyba najbardziej zaskoczony jestem Wielką Brytanią, która jak na to co ostatnio było wysyłane brzmi wybitnie niebrytyjsko, a bliżej temu właśnie do Środka i Wschodu Europy. Wydaje mi się też, że ciężko będzie się przebić Loreen, bo utwór też trzyma się w tym radiowym klimacie i choć jest energetyczny to dla mnie mało się wyróżnia. Osobiście w szwedzkim Melfeście bardziej liczyłem na sukces Smash Into Pieces i utworu „Six Feet Under”.
  https://www.youtube.com/watch?v=HpnpDxKASBk
  Tu ciekawostka: Smash Into Pieces grali w Polsce, byli supportem dla Within Temptation na Stadionie w Gliwicach i miałem okazję usłyszeć ich na żywo. Podejrzewam niestety, że trzech metali na ESC to byłoby już za wiele.
  Metali jest za to dwóch: Australia i Niemcy i jeśli w tym roku ci drudzy znów zgarną kompletne zero lub jakieś niskie noty to będę bardzo zdziwiony choć eurowizyjny Reddit już podzielił się memem pod tytułem: „Kiedy prosisz o utwór w stylu Rammsteina, a dostajesz to…”. Tu liczę na wsparcie międzynarodowych fanów niemieckiego festiwalu metalowego Wacken i innych pokrewnych wydarzeń gdzie Lord of The Lost mieli okazję grać.
  Z ciekawostek, Lordzi scoverowali już fińską Chachę:
  https://www.youtube.com/watch?v=jiaRX7OYmN0
  Z ciekawością czekam również na występ Chorwacji no i Finlandii właśnie – są najbardziej oryginalne.
  To dość dziwne, ale utworem, który najbardziej siedział mi w głowie na następny dzień po wysłuchaniu wszystkiego była Dania, ten wokal kojarzy mi się trochę z Charlie Puthem. Nie mam zbyt dużo doświadczenia z K-popem, ale jakby tak posłuchać choćby najpopularniejszych utworów BTS to trop koreański może nie być aż tak odległy od rzeczywistości.
  Cieszę się z powrotu Marco Mengoniego. Słyszałem go kiedyś w jednej z luksemburskich stacji, w ogóle zapomniałem, że był już raz na Eurowizji, a utwór „Due Vite” naprawdę wpada w ucho.
  Wiedza bezużyteczna: Izrael był pierwszym krajem, który ogłosił swoją reprezentantkę i było to dużo wcześniej niż zazwyczaj jakikolwiek kraj to robi, chyba już latem?
  No nic – pozostaje tylko zasiąść przed transmisją i odpowiedzieć sobie na ważne pytania takie jak:
  – ilu Niesłowian potrafi poprawnie wymówić „sz cz”;
  czy da się złamać już złamane serce;
  i, chyba najważniejsze…
  „Who the hell is Edgar?”
  Raz jeszcze dzięki za audycję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych