Kolej Na Niewidomych 2014

Dodany 2 września 2014
2 komentarze

O kolejnej edycji akcji Kolej Na Niewidomych opowiadają jej pomysłodawca i organizator, Bartosz Radomski, oraz uczestnik Piotr Rakowski.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Milena Jakubowska pisze:

  Witam serdecznie:
  Powiem tak, że eśli chodzi o zapowiedzi w pociągach to ja się spotykam praktycznie zawsze z tym, że są one realizowane na każdej trasie. Są mówione stacje do jakich si zbliżamy a w pociągach regionalnych nawet jaka będzie następna stacja jest informacja.
  Co prawda w pociągach regionalnych są te komunikaty wypowiadane przez jakiś system raczej a nie przez człowieka. Jest to puszczone nagranie.

 • Danuaria pisze:

  Trafiłam na tę audycję przypadkiem i byłam mile zaskoczona, bo spodziewałam się całkiem czegoś innego.
  Bardzo fajny pomysł. Zawsze marzyłam a wręcz śniłam o długich podróżach pociągami z paczką znajomych.
  Kiedyś koleżanka z mężem postanowili wsiąść do pociągu, który obecnie nazywa się Pojezierze i przejechać trasę z Warszawy do Gdyni tak, jak ten pociąg jedzie. Mam jeszcze do tej pory sms z pozdrowieniami z trasy tego pociągu. Tyle miodu, teraz będzie dziekć.
  Smuci mnie idea tych wypraw a mianowicie skupianie się na swojej niepełnosprawności i szukanie barier bądź udogodnień dla niepełnosprawnych. Zdziwiłam się, że to już była druga edycja tej akcji a nie było o niej powszechnie wiadomo. Może celowo, żeby pojechało na tę wyprawę jak najmniej osób. Rozumiem to. Podejrzewam, że gdyby np ogłoszenie poszło na listę Typhlos, pewnie organizator musiałby rezerwować pół pociągu i nie byłoby tak „fajnie”. Nie podoba mi się też, że na bilety kolejowe i schabowe w warsie szukacie sponsorów. Naprawdę, gdybym miała jechać na taką wyprawę, sama bym to sfinansowała. Siebie i przewodnika też. Podejrzewam jednak, że to są typowo męskie wyprawy dla młodzieży. Nie pojechałabym w długą podróż pociągiem z obcymi ludźmi. Musiałaby być choć jedna osoba, którą znam. I nie pojechałabym po to, żeby zapamiętywać, gdzie były udogodnienia a gdzie ich nie było.
  Życzę jednak, aby projekt nadal trwał, bo mimo moich uwag krytycznych uważam, że jest to coś fajnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych