Rozwiązania OCR w Systemie Android

Dodany 29 września 2016
2 komentarze

Tomasz Bilecki porównuje KNFB Reader i Google Goggless pracujące pod kontrolą systemu Android na różnego typu dokumentach.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Zenobiusz pisze:

  Drogi Tomaszu autorze podcastu.
  Spróbuj do rozpoznawania produktów spożywczych i nietylko użyć aplikacji do skanowania kodów kreskowych o nazwie „Barcode Scanner. ” w której to jest możliwość skanowania wielu kodów jeden za drugim lub jednorazowo tylko jednego a następnie mamy do wyboru albo jego automatyczne kopiowanie do showka (co pomaga np przy wklejaniu nr przesyłek w envelo) albo jest możliwość wybrania przycisku szukaj w google informacji o produkcie, którego kod właśnie zeskanowaliśmy. I tam właśnie wyskoczy wiele informacji o produktach nie tylko sporzywczych.
  Chociaż podcast był wyraźnie na temat OCR czyli rozpoznawania tekstów to po wysłuchaniu prezentacji musiałem napisać to co jest powyższe.
  Pozdrawiam.

 • Marcin Suchowski pisze:

  knfb reader jest dostępny w sklepie Play z 80 procentowym rabatem, i kosztuje W chwili obecnej około 100 zł. Czas promocji jest ograniczony czasowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych