COrvus

Dodany 30 listopada 2016
21 komentarzy

Wojciech Maj prezentuje ten płatny zestaw aplikacji udźwiękawiających telefony z systemem Android.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: COrvus

Ten podcast był pobierany 5408 razy

Komentarze

 • Mialem okazję testować tego corwusa i powiem że jest to bardzo prosty laucher i przedewszystkim nie zabiera dużo ramu i procesora więc jest szybki tylko cena ponad 1200 zl to poraszka.
  Zirytowalo mnie że nie ma go w Google Play tylko na stronie producenta no i aktywacja poprzez sms jak to bylo w talks na symbiana to jakieś jaja jak na dzisiejsze czasy.
  Mam rejestrować swój numer albo imei tylko po to by aktywować tą aplikacje po oczywiście uprzednim zaplaceniu 1200 zl no chyba by mnie pogielo he.
  Co do talks na symbiana to też kolo tego kosztowal i taka sama procedura zakupu byla ale od czego jest sklep chomikuj.pl gdzie moglem pobrać program z darmową wieczną licencją na moją wuwczas używaną Nokie N95.
  Narazie corwusa nie znalazlem za darmo na chomikuj ale może będzie to chętnie pokożystam dlużej.
  Ja rozumiem 10 zl, 20 zl, a nawet 50 zl to jeszcze mogę wydać za taką aplikacje tak jak np. big laucher który kosztuje w Google Play ponad 40 zl ale nie 1200 zl.
  Poprostu zdzierstwo i tyle.

 • Grzegorz 76 pisze:

  Witam fajny ten program tylko jak poprzednik napisał uważam,że mega drogi sam jeszcze używam noki i talksa ale tak jak zauważył pan Wojtek cena oprogramowania plus telefon to jakieś 1800 do 2000 zł w takiej cenie wolałbym i pfhone 5s lub i pfhone es nawet tylko do dzwonienia,a co do obsługi to powoli i można dotykowca się chyba nauczyć

  • gosc pisze:

   grzegorz a możesz napisać coś więcej o tym telefonie jakim jest i pfhone es?

   • Grzegorz 76 pisze:

    Witam ipfhone se toczterocalowy telefon z procesorem takim jak w ipfhone 6s

    • gosc pisze:

     a gdzie mogę kupić ipfhone daj mi link i podaj cenę. Napisz coś jaki to system producent czym się wyrużnia od androida symbiana i tego trzeciego:)

     • Grzegorz 76 pisze:

      siema ipfhone to system ios producent jak zawsze apple a kupić to ostatnio widziałem reklame mediaexpert a cena 2200 zł

 • Andrzej pisze:

  witam, miałbym pytanie jak, to ustroistwo wyinstalować, jeżeli ktoś z testujących użytkowników wie, to byłbym wdzięczny za podpowiedź.

 • koci-ogon pisze:

  żałosne… wszyscy wiemy, że wojtek to piepszony ździerca bez sumienia i serca za grosz…

 • Lubega pisze:

  Panie i Panowie. Pan Wojciech Maj to zwykły naciągacz i tyle! Tak, to naciągacz, zupełnie taki sam jak domokrążcy sprzedający zwykłe garnki za 5 tysięcy, czy cuda robiące, zdrowotne kołdry za 3 tysiące. Jak pisze kolega wyżej, tego typu program jest wart MAX 50 zł!

  W Google Play jest świetna aplikacja Big Launcher, która znacznie lepiej jest w stanie pomóc osobie niewidomej obsługiwać telefon dotykowy z systemem Android. Znacznie lepiej bo nie ucząc gestów zupełnie innych od tych jakie mamy np. w Google TalkBack. Nie ucząc nawyków utrudniających późniejszą pełniejszą interakcję w systemie Android przy użyciu czytnika ekranu od Google.

  Zdecydowanie odradzam zakup aplikacji Corvus od Pana Wojciecha Maja. To co robi ten osobnik jest działaniem bardzo wątpliwym etycznie. Żerowanie na nieświadomości osób słabszych. I odpowiedzcie sobie na pytanie dlaczego program ten nie jest dostępny w Google Play? Stworzenie konta programisty w sklepie i dodanie aplikacji oraz jej dystrybucja w Google Play nie przekracza (tak sądzę) zdolności intelektualno/motorycznych Pana Wojtka Maja.

  I uwaga dla Michała Dziwisza – Staraj się chłopie omijać element działający na szkodę osób niewidomych i żerujących na ludzkich ułomnościach i niewiedzy. Lepszym, znacznie lepszym kierunkiem będzie edukacja by ludzie wiedzieli, że w systemie Android i iOS osoba niewidoma ta bardziej zaznajomiona z nowymi technologiami jest w stanie zrobić wszystko. Osoba niewidoma, która nie jest na Ty z nowymi rozwiązaniami, pod życzliwym przewodnictwie jest w stanie zdziałać nie mniej. I Pan Wojciech Maj i jego para-cenowo-normalne aplikacje nikomu tu zupełnie nie są potrzebne. A wręcz przeciwnie!

  • Michał Dziwisz pisze:

   Ilu niewidomych, tyle potrzeb. Jeden skorzysta z Talkbacka, innemu będzie po drodze ze Shine Plus, a ktoś wybierze Corvusa i będzie mu się z tego programu dobrze korzystało. Nie każdy ma takie same potrzeby, a Wojtek w audycji wyraźnie zaznaczył jaka jest cena oprogramowania i zdecydowanie daleko temu materiałowi było do wychwalania, jaka ta aplikacja jest wspaniała. W Tyflopodcastcie jest miejsce dla każdej technologii wspomagającej, a użytkownik niech sam sobie wybierze, z czym mu po drodze.

  • Roman Hojny pisze:

   Hej! A widzę, że kolegom łatwo żucać kalumnie przedstawiając się jakimiś infantylnymi ksywkami. Ja myślę, że na takie oskarżenia trzeba mieć dowody. Wojciech Maj nie jest producentem programu, lecz jedynie jego dystrybutorem, ale myślę, że ta różnica nieco przewyższa możliwości intelektualne dwóch powyższych autorów.

 • Lubega pisze:

  Panie szanowny Romanie Hojny. Dziękuję za Pana głos w dyskusji. Chociaż udowadnia nim Pan swoje braki w dialektyce. A jak wiadomo Święty Augustyn uznał dialektykę za najważniejszą część wiedzy, disciplina disciplinarum wszelkich nauk. Czy możemy pisać tu chociaż i o minimalnym poziomie erudycji? Jako żyw, niech oceni ten kto posiadł umiejętność zgłębiania ze zrozumieniem tekstu pisanego. Supozycja iż adwersarz posiada braki intelektualne samemu nie potrafiąc pojąć czytanego komentarza jest lapsusem logiki interlokutora. Z mojej wypowiedzi możemy wyciągnąć porównanie Pana Wojciecha Maja do domokrążcy. A kim, że jest uf „domokrążca”? Jeśli termin ten jest Panu obcy użyję potocznie używanego synonimu akwizytor. Podsunę i definicję dla jasności „akwizytor – osoba chodząca po domach i oferująca rozmaite towary lub usługi”. Osoba chodząca po domach i oferująca rozmaite towary lub usługi. Tak, tu jest clou sprawy. Czy domokrążcy, akwizytorzy są producentami dystrybuowanych przez siebie towarów lub usług? Nie? No właśnie! Nie! Akwizytorzy, domokrążcy wyłącznie sprzedają, dystrybuują swoje garnki, kołdry czy Jak Pan Wojciech Maj programy typu COrvus. Dystrybuują towary i usługi nie będąc ich producentami. Takie jest założenie działalności akwizytora czy domokrążcy. Widzi więc Pan iż uf prosty człek, domokrążca z garami za 5000 zł stał się grabarzem Pana na kamieniu wyklutego intelektu. O którego brak między innymi i mnie Pan przez swoją naiwność oskarżył. Nie żywię jednak urazy i wybaczam. Błądzić wszak jest rzeczą ludzką. Rozumiem to. Rozumiem również i to, że jako stały klient Pana Wojciecha Maja próbuje Pan przed samym sobą usprawiedliwić, podbudować, podkoloryzować swoje własne Ja. Pewnie gdyby naciągnięto mnie, na program za 1200 zł, który wart jest przeszło 20 razy mniej również bym się gorączkował. Pozdrawiam i życzę mniejszej naiwności i większego intelektu.

  • Zator pisze:

   Ja tylko dopowiem, że kilka tygodni temu Wojtek miał stare nokie c5 one są niby nowe ale wszak przecież technologia stara. Zaoferował te nokie po 5 setek za sztukę. Uważam, że to rozbój po ślepemu w biały dzień nawet bez białych rękawic.

   • Grzegorz 76 pisze:

    za unikat trzeba płacić 🙂 a tak na poważnie to myślę że szybciej się znajdą kupcy na nokie bo jest jeszcze troche chętnych na klawiszowce niż ten nowy program ale to tylko moja skrona opinia

  • Całkowicie zgadzam się z Romanem, że zbyt łatwo szafujecie oskarżeniami. Słowo „zdzierca” jest obraźliwe i coś takiego warto jakkolwiek uwiarygodnić lub udowodnić. Co zaś do rozbudowanej i jakże kwiecistej wypowiedzi nt. domokrążcy, to zwracam uwagę, że dystrybutor nie ma prawa do publikowania oprogramowania w sklepie Play. Ma do tego prawo producent, którym Wojtek Maj wszak nie jest. Sugeruję zatem powściąganie języka i klawiatury oraz czytanie ze zrozumieniem własnych komentarzy.

 • Co do Nokii symbianowych spokojnie można kupić na allegro albo poszukać w lombardach za grosze a talks można zakupić za 0 zł ze sklepu chomikuj.pl a nie ma co kupować od tego Wojtka bo za dużo sobie bierze za te antyki. A w sumie i tak pora przejść na dotykowce z miare aktualnym androidem gdyż wtedy mamy dostęp do większej ilości i lepszej jakości usług i funkcji. W końcu mamy rok 2016 a zaraz 2017 więc trzeba iść z postępem a nie stać w miejscu i tym samym się cofać.

  • Zajrzałem na Allegro i kiepska Nokia E5 nowa ma cenę w przedziale 500-700 złotych. Pewnie używaną można kupić taniej, ale skoro Wojciech Maj daje gwarancję na te urządzenia, to raczej sprzedaje nowe, tzn. nie używane urządzenia. Co zaś do kradzieży oprogramowania, to zażenowanie nie pozwala mi się wypowiadać.

 • Olga Krupa pisze:

  Ja niestety nic dobrego o Panu Wojtku nie mogę napisać. Znam osobę, której sprzedał wersje demo programu. Osoba oczywiście nie znająca się na komputerach, programach i wszystkim co z tym związane. Panu Wojtkowi dało to zielone światło do wystawienia faktury, policzenia za program i do instalacji klientce na komputerze wersji testowej, darmowej. Myślę, że powyższe komentarze są bardzo pobłażliwe.

 • Jacek, kto tu mówi o kradzieży oprogramowania? Mowa tu tylko o kupowaniu w promocji za 0 zł z takich sklepów jak chomikuj.pl, torrent.eu czyli p2p jak był kiedyś emule, p2m, warez, tor, freenet, i2p itd… 😀 złodzieje to są ci którzy rządają takich holendarnych cen za nie zawsze dobre produkty.

 • Yamizinn pisze:

  Niewiem, czy warto się w tę dramę wgłębiać, ale tak jak napisało wiele mądrych ludzi, w tym Koci-Ogon, to jest zdzierstwo i tyle. Program mało funkcjonalny, a dlaczego nie ma go w PlayStore? A no, przecież 20 usd dla szanownego dystrybutora to dużo. Już lepiej zapłacić komuś te 200, 300 zł nawet, żeby mnie tej obsługi nauczył, jak kupowa ć takie dziadostwo

 • Mój brat ma też iphona i mówi, że jak dla niego jest ten telefon zbyt wymagający brakuje mu klawiatury. A ja znowu nie chce wracać do telefonów z klawiaturą, bo telefony dotykowe jakoś nie miałam i nie mam z nimi żadnych problemów.
  Tu nawet nie chodzi oto czy ten program jest dobry, tylko znam dużo osób niewidomych, którzy nie chcą telefonów dotykowych, ponieważ brakuje im klawiatury.
  Jeśli można to poproszę w komentarzu nazwę tego telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych