Fleksy

Dodany 7 grudnia 2014
2 komentarze

Michał Dziwisz i Paweł Masarczyk opisują klawiaturę, dzięki której wpisywanie tekstu dla wprawionego użytkownika może okazać się znacznie szybsze.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Fleksy

Ten podcast był pobierany 4930 razy

Komentarze

 • mojsior pisze:

  Witam, informuje że już nie musi być voice feedback włączony, teraz voice over odczytuje wpisywane litery i słowa i zdaje się że michałowi słowa czytał właśnie voice over bo z voice feedbaku czytał by dużo wolniej.
  Ja mam voice feedback wyłączony i wszystko działa.
  Co do ukrycia spacji to miałem problem z wykonaniem gestu przesunięcia w dół, w końcu doszedłem do tego że gest ten działa zawsze i tylko wtedy, kiedy wykonamy go w okolicach spacji.
  Pozdrawiam

 • Tomek pisze:

  Wszystko byłoby OK tylko nie mogę zrozumieć, że raz mi litery przy wpisywaniu czyta, a raz nie. Osobiście wolę jak milczy. Problem mam też z wyborem wyrazów jeśli podaje błędne słowo. Czasami też dziwnie zachowuje się klawiatura i jest problem z użyciem dolnego rzędu jeśli mamy spacje zwiniętą. Ja osobiście wolę jak jest voice feedback włączony, a VoiceOver wyłączony. W porównaniu jak to działało przed aktualizacją ostatnią to jest znaczna poprawa. Jednak jak jest teraz możliwość dyktowania w każdym polu edycyjnym to ta klawiatura ma mniejsze dla mnie zapotrzebowanie, ale dobrze ją mieć w zanadrzu jak przykładowo nie mamy połączenia z siecią, a chcemy coś szybko napisać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych