Recuva

Dodany 12 sierpnia 2014
14 komentarzy

Robert Łabędzki opisuje darmowy program, dzięki któremu możemy odzyskać niedawno skasowane pliki.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Rafał pisze:

  Witam jestem zadowolony z tego programu ale mam pytanie czy u was też jest po odzyskaniu plików mp3 błąd z kodekiem? Fakt odzyskałem pliki ale nie moge je włączyć? Czy u was też tak się dzieje? Pozdrawiam Rafał

  • Roman Hojny pisze:

   Witaj Rafał! U mnie grają odzyskane pliki mp3 jak przeskanujesz folder w poszukiwaniu plików do odzyskania to sprawdzaj jaki jest dopisek do pliku na liście tych plików. Jak ma atrybut znakomity to powinno być wszystko ok.

 • Milena Jakubowska pisze:

  Witam serdecznie:
  Ja natomiast mam innego rodzaju pytanie:
  Jak bardzo przedawnione muszą być pliki, które odzyskujemy?
  Próbowałam odzyskać pliki skanując mój dys przenośny. I po przeskanowaniu odzyskuje mi tylko te pliki, które kilka miesięcy temu odzyskał mi mój nauczyciel śpiewu kiedy je utraciłam.

  • Roman Hojny pisze:

   (wiek) plików raczej nie ma znaczenia. Ważniejsze jest to czy i ile razy było coś na dysku zapisane i kasowane. Zawsze można spróbować zaawansowanego głębokiego skanowania.

 • Roman Hojny pisze:

  Witam Autora. Mam pytanko na początku, ale na marginesie: Czy udało się po przeskanowaniu odzyskać ten pliczek, z którym walczyłeś podczas audycji. A pytanko zasadnicze jest takie: Padł mi zewnętrzny dysk i jak go podłączam do komputera to windows krzyczy o jego sformatowanie. Czy mam sformatować i próbować odzyskać z niego pliki? czy jest jakiś sposób, aby dostać się na dysk bez formatowania. Próbowałem tego dokonać przy pomocy Recuvy, ale uzyskałem komunikat, że nie można dysku przeglądać z powodu nieznanego formatu plików.

 • Milena Jakubowska pisze:

  Witam serdecznie:
  Jak chodzi o dysk to spróbuj może dać tam anuluj.
  Bo ja też nie raz miałam taką sytuację, że podłączyłam dysk i windows pluł się żebym go sformatowała. Ja natomiast dałam przycisk anuluj i wtedy otworzyło mi się automatycznie autoodtwarzanie do tego dysku i mogłam w niego bez problemu wejść i po nim chodzić i przeglądać różne pliki i foldery.
  Pozdrawiam.

 • Milena Jakubowska pisze:

  Witam serdecznie:
  To w takim razie Panie Romanie będzie chyba Pan musiał sformatować dysk zewnętrzny i spróbować odzyskać pliki przez program recuva.
  Szkoda, że nie udało mi się pomóc Panu.
  Pozdrawiam.

  • Roman Hojny pisze:

   Witam! No właśnie taką możliwość biorę pod uwagę, ale jak narazie dałem dysk jakiemuś fachowcowi, który spróbuje się do niego dostać bez formatowania, ale raczej kiepsko to widzę. Już drugi raz mam taką zabawę z dyskiem firmy Adata. Pierwszy raz wymienili mi dysk na gwarancji, stratę danych przebolałem. Przy wymianie proponowali mi dodatkowo płatne ubezpieczenie na wypadek kolejnej takiej awarii. Ubezpieczenie gwarantowałoby odzyskanie przez firmę danych, ale nie zapłaciłem. Minęło półtora roku i ta sama zabawa.

 • PIOTR pisze:

  ja też się naciąłem na dyskach i już ich nie kupuję. proponuję skorzystać z możliwości przechowywania danych na wirtualnym dysku w OneDrive gdzie darmowej pamięci jest do 15 giga. trzeba się oczywiście zarejestrować. pozdrawiam

 • Milena Jakubowska pisze:

  Witam:
  ten oneDrive ma jakąś stronę, na której trzeba się zarejestrować?
  Rejestracja jest darmowa?

 • Milena Jakubowska pisze:

  Witam:
  Do Romana:
  Proszę dawać informację odnośnie tej historii z dyskiem.

  • Roman Hojny pisze:

   Witam! Oddałem dysk znajomemu, który potraktował go płatnym narzędziem, tym o którym była mowa w podcaście (nie pamiętam nazwy, ale to było to narzędzie, o którym autor mówił,że jak nim nic nie odzyskamy to już niczym nie odzyskamy i nie był to ontrack). Przed sformatowaniem dysku udało się odzyskać niekompletny 1 folder. Następnie odebrałem dysk i sformatowałem go stosując szybkie formatowanie i recuwa znalazła mi sporo więcej plików do odzyskania. Jednak tych, na których mi najbardziej zależało nie dałem rady recuwą odzyskać i ponownie dałem dysk znajomemu, żeby potestował jeszcze ten płatny program, ale rezultatów jeszcze nie znam.

 • Rafał pisze:

  Witam po formatowaniu pendrive opcją szybkiego formatowania to odzyskalem pliki. Gdy potem formatowałem normalnie program recuva nie znalazł ani jednego pliku. Pozdrawiam. P.s. Pliki mp3miały rtatus do odzyrkania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych