QWS

Dodany 26 marca 2015
5 komentarzy

Tomasz Bilecki demonstruje ten zaprojektowany z myślą o niewidomych sequencer MIDI.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: QWS

Ten podcast był pobierany 4694 razy

Komentarze

  • Fido pisze:

    Witam,
    Dzięki za ten podcast i związku z tym mam kilka pytań:
    1. Czy gdy stworzymy taką ścieżkę midi czy cały utwór to możemy go zapisać jako WAVE?
    2. Czy nie mając zewnętrznego syntetyzatora to czy jest możliwość zainstalowania jakiegoś darmowego wirtualnego?
    Jeżeli tak to jaki polecasz?
    3. Jeżeli mam na dysku jakieś tam próbki instrumentów formacie WAVE to czy ten program np. je wykryje, bym mógł nimi grać i coś komponować? Czy takiej możliwości nie ma…
    4. Jeśli znajdę taki wirtualny syntezator to czy on już zazwyczaj posiada swoje barwy oraz brzmienie czy to również trzeba ściągać z różnych stron?
    5. Jeżeli stworze sobie coś u siebie na wirtualnych brzmieniach to czy jeżeli tą sesję midi przeniosę na drugi komputer do znajomego, który posiada syntezator Yamaha Motif to czy mój plik midi zagra barwami jego syntetyzatora?
    Serdecznie pozdrawiam

  • tomecki pisze:

    Dobry.
    QWS operuje wyłącznie w domenie MIDI więc żadne wave, sample ani nic takiego nie da się.
    Jeśli chodzi o barwy to prawdopodobnie nie będzie to do końca kompatybilne, bo Yamaha Motif tak średnio zważa na GM. Jeśli chcesz używać wirtualnych instrumentów najlepiej do tego użyć soft w rodzaju Reapera, Sonara czy innego w tym stylu z uwagi na obsługę wtyczek VST, których w necie można znaleźć od metra. QWS może się ewentualnie nadać jako program pomocniczy, ale o tym jak to zgrać wszystko będzie osobny podcast.

    • Fido pisze:

      Dzięki, a jeżeli zakupił bym kontroler midi Behringer U-CONTROL UMA-25S wyposażony w interfejs audio pakietem oprogramowania 100 instrumentów to czy będę mógł tworzyć w tym programie? Czy jednak lepiej podłączyć keyboarda, a ten kontroler podpiąć do REAPERA?

  • Mariusz pisze:

    Dobry Tomku.

    To świetnie, że będzie taki podcast. Ja narazie eksperymentuje z reaperem 64 bitowym i maży mi się, żeby łatwość nagrywania midi połączyć z dobrym brzmieniem ftyczek vst.
    Czy istnieje taka możliwość?

    Pozdrawiam:)

  • Adrian pisze:

    Witajcie.
    Fajny podcast. Czy podobne rzeczy można robić w Reaperze? Czy używasz QWS bo w Reaperze się nie da?
    Fajnie jak byś pokazał obsługę właśnie reapera z MIDI, ustawianie instrumentów VST, granie nimi i zmienianie barwy, zmienianie barw w syntezatorze sprzętowym.

    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych