Nowości w Window-Eyes 8.2

Dodany 7 czerwca 2013
4 komentarze

O usprawnieniach, które pojawiły się w nowej wersji czytnika programu Window-Eyes oraz o pracy z tym programem Michał Kasperczak rozmawia z wieloletnimi jego użytkownikami, Robertem Łabędzkim, Michałem Molkiem i Damianem Przybyłą, do rozmowy aktywnie włącza się również Dariusz Włoskowicz, przedstawiciel partnera firmy GWMicro na Polskę, firmy E.C.E.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Nowości w Window-Eyes 8.2

Ten podcast był pobierany 9777 razy

Komentarze

 • Mati pisze:

  Wszystko fajnie, tylko z 3 godzinnej audycji można było wynieść informacje moze z godziny, conajmniej półtoraj. Za dużo tu dyskusji o pierdołach i zbędnego gadania. Zamiast mówić konkretne rzeczy związane z we, współpracą chociażby z win 8, to dowiedziałem się tylko tego, że to po prostu sobie jakoś tam działa. Kolejna rzecz. Piotr bodajże 1 z rozmówców mówi, że mu coś sie wiesza przy we 7.02 na firefoxie etc. Ja używam we 7.11 do tej pory i win xp. Jak dla mnie wszystko śmiga dobrze, nic sie nie wiesza. Kwestia ustawień systemowych sądzę. Pozostawię to bez komentarza, bo to jak komu działa we to już indywidualna sprawa. Naj więcej jednak miał tu do powiedzenia Damian i Robert. Wielki szacun panowie za przekaz, bo towy naj więcej daliście przekazu w tej audycji. Z całym szacunkiem do Pana Dariusza, ale nawet pan niepotrafił niekiedy poprawnie odp na zadane pytania a przecież jest pan doświadczonym pracownikiem. Ostatnia rzecz, co do polecania we na win 8. Dowiedziałem się tylkoalbo zrozumiałem chcesz, próbuj, ale niepolecam i ok. Czyli ja sobie przejdę za jakiś czs na win 7, bo win 8 to sie w ogóle boję zresztą nie było powiedziane praktycznie nic o tym systemie. Na win 7 też nie pracowałem jeszcze, ale to jest jeszcze system, który da się ponoć ogarnąć. Poza tym, to może być kolejny system, który może okazać się wielką klapą tak jak było to w przypadku wisty, czy millenium. Czas pokaże. Podsumowując, nie wiele wyniosłem z tej audycji, bo za dużo tu było zbędnego gadania o myśle mało istotnych rzeczach, a powinno być tu powiedziane przedewszystkim o podstawach win 8, o pracy we z tym systemem od a do z, a nie, że jakoś tam to tylko działa, konkretnie a nie na odczep się. Win 8 jest zbyt nowy by do niego się tak przekonywać szybko. Chyba tyle z mojej strony. Serdeczne pozdrowienia dla Roberta i Damiana, którzy przynajmniej potrafili conieco powiedzieć i mieli pojęcie o tym co mówią a przedewszystkim Damian bardzo fajnie przedstawiałeś propozycję co do przyszłościowego rozwijania we.
  P.s, Piszę od dziewczyny, więc mam nadzieję, że po skasowaniu jej pól początkowych tj. nazwy, maila itp itd wpisując mój wyświetli się moja nazwa, jeśli nie, to pozwolę sobie właśnie napisać, że to piszę ja, Mati żeby nie było, że Kasińka nagle stała się męszczyzną :D. Pozdrawiam serdecznie cały tyflopodcast 🙂

 • Mati pisze:

  Jednak udało się napisać komentarz jako ja, to dobrze ;D.

 • Pistolet pisze:

  Panowie!
  Podejmujecie ciekawe tematy, ale do tej pory nie udało mi się wytrzymać żadnej audycji do końca. Gadacie jakbyście byli niewidomi:) Jak dostajecie krótkie pytanie, to nie opowiadajcie całych swoich życiorysów. Na przyszłość bardzo Was proszę bez kręcenia się wokół własnego ogona bez końca. Przedstawiajcie cechy programu czy urządzenia, czy to jest Ok dla nas niewidomych czy niedowidzących i kończcie audycję. Sorry, ale sam pomysł podcastu jest super i bardzo się ucieszyłem, że go odkryłem. Tylko że jak na razie jestem rozczarowany. Pozdrawiam.

 • Krzysztof Kurek pisze:

  Panowie experci, po części podpisuję się pod tym co napisali wcześniej komentujący. Nie zgadzam się również z opinią odnośnie serwisu Allegro. Posługując się Jawsem 10 pod windows XP, spokojnie napiszę jaki chcę komentarz. Więc proszę nie twierdzić iż jest to niemożliwe i jedynie NVDA z tym sobie daje radę. I chociaż przyznam szczerze że, początkowo również byłem nieco zirytowany nową odsłoną Allegro, to jednak szybko sobie z tym poradziłem i obecnie stwierdzam więcej plusów, aniżeli minusów. Od kilku lat dokonuję wielu zakupów właśnie poprzez Allegro i cieszę się bardzo że mam taką możliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych