Nowości w Testowej Wersji iOS9

Dodany 6 sierpnia 2015
37 komentarzy

O nowościach i błędach w najnowszej, testowej wersji mobilnego systemu Apple iOS9 Beta 2 opowiada Piotr Witek.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • tomek pisze:

  Witam. Na wstępie pytanie a zarazem prośba: Czy będzie audycja o nowościach w ios 9 kiedy zostanie opublikowana jego pełna wersja? Jak sami wiecie beta to różne nie dociągnięcia. Tu mała uwaga do Michała i do Piotrka. Moim zdaniem audycje o nowościach w danym systemie powinny się pojawiać kiedy przetestujecie nowy system gdy jest jóż jego pełna wersja. Bardzo dobrze wspominam audycje o nowościach w ios 7 i ios 8. Wtedy opowiadaliście o nich kiedy jóż były dostępne w pełnej wersji. Wiadomo. Przy każdej aktualizacji system się poprawiał. No ale moim zdaniem to audycję o nowościach w ios 9 powinniście nagrać kiedy będzie jego pełna wersja. Pozdrawiam.

 • m-a-t pisze:

  Ale po co czekać? Wcześniej audycje ukazywały się po premierze oficjalnego systemu, ponieważ apple nie umożliwiało zwykłym użytkownikom testowania przed premierą. Audycja po premierze iOS 9 będzie totalnie bez sensu, ponieważ będzie to powtórka tego, co usłyszeliśmy w audycji o becie. Żadne nowe funkcje już się nie pojawią, najwyżej zostaną poprawione te co są.
  Wczoraj pojawiła się kolejna, już trzecia beta iOS 9. Eliminuje ona błędy w wymowie głosu voice over. Niestety tylko w domyślnej wersji. Dodatkowo zniknęła agata i dalej jest Zosia. System przyspieszył i to znacznie. Teraz nawet stary iPhone 4s to petarda, nie mówię już o iPadzie air. Ciekawa rzecz stała się z wyszukiwarką systemową. Gdy np. wpisuję w polu wyszukiwarki „mail” to otrzymuję jako najlepszy wynik: podcasty. Jeszcze kilka innych elementów poprawili ale nie ma sensu o nich wszystkich pisać.
  Na koniec uwaga do pana Piotra: informacja że dane o użyciu baterii pojawi się po pełnym naładowaniu iPhone-a pojawia się, gdy zresetujemy telefon albo sam się zresetuje. Najwidoczniej jakaś aplikacja zawiesiła panu telefon i dlatego statystyki uciekły.

 • Michał Mateusz Zabłocki pisze:

  Czy zyskaliśmy wraz z nową betą jakieś nowe funkcjonalności?

 • Piotr Witek pisze:

  M-A-T masz rację. Po restarcie przy aktualizacji bety już wszystkie wskaźniki działają poprawnie. W nowej becie zauważyłem jeszcze, że przy pierwszym uruchomieniu Kalendarza komunikat o wyszukiwaniu wśród jego pozycji i automatycznym dodawaniu wpisów do niego np. z Maila. I przede wszystkim Spotlight działa stabilnie.

 • Paweł pisze:

  Potwierdzam iphone 4s śmiga 🙂

 • Witam ja nie chciałabym zmiany głosu z Zosi na Agatę, ponieważ Zosia mi odpowiada, jest lepiej rozumiana kiedy iphona odbiera się z aparatów słuchowych poprostu jest zrozumialsza. A jakie nowości są jeszcze w aplikacji zdrowie? I czy można poprosić o adres strony pana Piotra? Pozdrawiam.
  \

 • Tomasz pisze:

  Informuję, że wiOS9 beta 3 aplikacja KNFB Reader działa poprawnie.

 • Dziękuję za podanie adresu.

 • tomek pisze:

  No z Kasią się zgadzam. Zosia fajnie gada. Agata to taki głos jóż przestarzały. Nawet jaws 15 ma głos Ewy który jest o niebo lepszy od Agaty. No ale teraz do rzeczy: Czyli jak się jóż pojawi oficjalna premiera iosa 9 to można go spokojnie instalować. Tak? Pozdrawiam.

  • p. T. pisze:

   No ja bym się jeszcze nie spieszył z odpowiedzią na to pytanie. Dopóki nie wyjdzie oficjalny iOS 9, dopóty nie będziemy znali odpowiedzi na to pytanie.

 • p. T. pisze:

  Właśnie dziś zainstalowałem sobie trzecią betę. Dla mnie rewelka na pierwszy rzut. iPhone 5S i po prostu w cudzysłowie zanim dobrze zdążę dotknąć uruchamia się to, co chcę. Zobaczymy jakie bugi jeszcze wychwycę. Szkoda, że w ankiecie trzeba po angielsku, choć ze wszechmiar zrozumiałe.

 • Pewnie będzie można zainstalować oficjalną wersję, ale kto jak woli dla bespieczeństwa może pozostać przy tej, którą ma obecnie jak się dowie gdzieś, że działa to poprawnie to będzie przekonany do zainstalowania. Chociaż ja z kolei na jawsie lubię Agatę w iphonie mi ona jakoś nie odpowiada. Ale to już według uznania indywidualnych preferencji.

 • Michał Mateusz Zabłocki pisze:

  Ja jestem zachwycony tą betą i myślę, że już można to spokojnie zainstalować.

  • p. T. pisze:

   No ja zachwycony już nie jestem. W spotlight wiesza się masakrycznie, bateria idzie nawet w trybie oszczędzania w tempie zastraszającym, podczas użytkowania i aktualizacji iPhone grzeje się tragicznie, może podczas użytkowania mniej, ale bateria jest strasznie pożerana. Po prostu masakrycznie. Responsywność jest fantastyczna. Wielka litera jakaś tam, jest irytująca i szkoda, że Zosia w lepszej jakości jeszcze ma masakrę w wymowie. Beta 3 na pewno jest lepsza niż 2, więc miejmy nadzieję, że stabilna wersja będzie super. Mam nadzieję, że do września/października wypuszczą jeszcze jakąś publiczną betę. Wiem, że jest beta 5 dla deweloperów, więc czekajmy.

 • tomek pisze:

  A ciekawe w której wersji iosa 9 dadzą siri po polsku? Napewno będzie to bardzo ciekawe.

 • m-a-t pisze:

  A jako ciekawostkę dodam jeszcze, że gdy usuniemy profil do publicznej bety iOS a pojawi się nowa deweloperska to będzie można ją zainstalować. Ja miałem pierwszą betę publiczną, szybciej od drugiej wyszła kolejna deweloperska, więc to ją pobrałem. Teraz zamiast piątej deweloperskiej mam trzecią publiczną, ale w uaktualnieniach była do pobrania dla deweloperów.

  • p. T. pisze:

   Możesz po krótce napisać, jak to zrobić? Nie mogę znaleźć profili, ale byłbym wdzięczny, jakbyś to opisał po krótce.

 • Witam ja chciałam sobie zainstalować tą betę 9 robiłam tak jak jest powiedziane na stronie Pana Piotra i jakoś mi nie wychichodzi mogę się zalogować podając appe ide, a le potem to już nie mogę zrobić, nie wiem jak to się dzieje. Pisze tutaj, bo może jest ktoś kto mugłby mi pomóc. Pozdrawiam.

  • p. T. pisze:

   Piotr napisał to tak, że jestem w szoku, że tak przystępnie. Jestem tylko w tej becie 3 przerażony tym, jak iPhone się grzeje. Jestem w tej chwili na 8.4, bo bateria – jak już pisałem – spadała w tempie, które przerażało. może ze względu na to grzanie się…

 • m-a-t pisze:

  p. TA jak zainstalowałeś 8.4?

  • p. T. pisze:

   Przez iTunes. Wprawiasz iPhone’a w tryb awaryjny, iTunes go tak wykrywa, klikasz w iphone’a w iTunes, potem odtwórz iPhone’a i postępujesz zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. Trochę to trwa, ostrzegam. Jedyne, co potem trzeba zrobić, żeby mieć profil publicznych bet, to postępować zgodnie z instrukcją Piotra W. z jego strony. Jeśli potrzebaby było dokładniejszych instrukcji – służę.

 • Piotr pisze:

  Miejmy nadzieję, że kiedyś Siri będzie po polsku. To była by super sprawa. Co do Agaty i Ewy: Agata jest dużo lepsza, Ewa jest taka przymulona i ospała, że szkoda gadać. Sam Jawsa nie lubię, ale to że ma Ewę w standardzie zniechęca mnie do niego jeszcze bardziej. Jak by Agnieszkę dali to by było coś.

 • tomek pisze:

  No odbiegając zupełnie od tematu. Jak by w jawsie dali kaśkę jako standardowy głos to jóż by było całkiem. Dodam jeszcze że Kaśka to głos syntalka. No ale teraz do rzeczy. Dziś w całości i dokładnie posłuchałem audycji o nowościach w becie ios 9. Po odsłuchaniu doszedłem do wniosku że w nowym systemie zbytnio szału nie ma. Szczerze mówiąc spodziewałem się po nim coś więcej. Co do v.o, no to ta mowa zośki rozwaliła mnie równo. Taki z lekka czeski i rosyjski akcent. Trzeba do apple pisać żeby tą mowę poprawili.

 • m-a-t pisze:

  Nic nie trzeba pisać, poprawione w public beta 3. Szału nie ma, bo iOS 9 już dawno miałbyć systemem z małą ilością nowości, za to z masą poprawek i ulepszeń.

  • P. T. pisze:

   Głos jest poprawiony w publicznej becie 3, ale tylko w niższej jakości. Nie bardzo zrozumiałem dygresję Tomka, Czy to była pochwała dla Kaśki, czy odwrotnie.

 • tomek pisze:

  No to była pochwała dla Kaśki. A teraz takie pytanie. Dziś zainstalowałem na mojego iphona nową pełną wersję iosa 9. Czy w iosie 9 jest obowiązkowy kod przy odblokowywaniu ekranu? Jak konfigórowałem telefon to pierwsze co prosił mnie o wprowadzenie kodu. Za żadne skarby nie mogłem tego pominąć i iść dalej. Dopiero jak wprowadziłem kod to trwała dalsza konfiguracja. Mam sprawę czy może mi ktoś napisać jak usunąć ten kod i normalnie ekran bez niego odblokowywać?

 • Piotrek pisze:

  Wchodzisz w ustawienia, kod i tam wyłączasz. Zainstalowałem pełną wersję, i żeby ona była jakaś szybka to bym nie powiedział. Chodzi jak ostatnia 8, albo nawet wolniej. Przy nawigacji po menu jest porównywalna, ale aplikacje chyba wolniej się otwierają.

 • m-a-t pisze:

  A no właśnie, może mi ktoś powiedzieć jak to jest z tą szybkością działania? Ja miałem bety 9.0 i byłem bardzo zadowolony. Wersji finalnej nie instalowałem bo już wyszła beta 9.1 i to ją posiadam. Ludzie mi mówią, że 9.0 takie szybkie jak zapowiadali to nie jest a ja nie wiem czy wierzyć czy nie.

 • tomek pisze:

  No tak powiem że po dniu po zainstalowaniu ios 9 nie odczułem żeby był szybszy. No bateria to fakt. Trochę dłużej trzyma. Jedyne co mi jak narazie się podoba to to, że gdy ktoś dzwoni dzwonek się wycisza gdy vo mówi kto dzwoni.

 • tomek pisze:

  Ludzie. Ratunku. Co mam zrobić? Teraz w iphonie chciałem otworzyć stronę tyflopodcast i po wpisaniu vo mi gada że na moim iphonie jest wirus. Co trzeba zrobić żeby się go pozbyć?

 • tomek pisze:

  Spoko. Sorki za alarm. Teraz zadzwoniłem do ispot no i gość mi powiedział że żadnego wirusa nie ma, tylko czasem pojawia się taki komunikat przy otwieraniu stron na safari poto żeby wymusić pobranie antywirusa.

 • Michał Mateusz Zabłocki pisze:

  Głos w VoiceOver, ale jeśli ktoś testował publiczne bety iPhone musi trochę postać połączony z wifi i wtedy głos się pobierze z serwerów, a my będziemy mieć poprawną wymowę.

 • Piotrek pisze:

  Co wnosi ta nowa beta? Czy szybsza jest od finalnej wersji?

 • m-a-t pisze:

  Wydaje mi się, że nic specjalnego nie wnosi, tylko poprawki. Mam ją na swoim sprzęcie i jest normalnie.

 • Asia pisze:

  Witam, czy jesteście zadowolenni z najnowszej oficjalnej wersji IOS? warto ją zainstalować? i jak z tą baterią, dalej się mocno grzeje?

 • m-a-t pisze:

  Ja na twoim miejscu poczekałbym na 9.1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych