Nauka Języków Obcych

Dodany 24 listopada 2015
6 komentarzy

O sposobach nauki języków obcych na różnych etapach naszego życia, z Izabelą Wasilewską rozmawia Alicja Witek.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Nauka Języków Obcych

Ten podcast był pobierany 3836 razy

Komentarze

  • Pawel pisze:

    Witam.
    Chcialbym bardzo podziekowac za komentarz dotyczacy waznosci nauki Braille’a dla osoby niewidomej badz slabowidzacej z rokowaniami na calkowita utrate wzroku. Nie zaleznie od wszelkiego rodzaju posiadanego oprzyrzadowania I nowinek technicznych umiejetnosc pisania I czytania jest sprawa podstawowa rowniez dla niewidomych.
    Chcialem rowniez zapytac czy zdarzylo sie Pani korzystac badz zaznajomic sie z oferty Hadley School for the Blind – mysle tu o ich metodologii kursow na odleglosc.
    Dziekuje raz jeszcze zyczac powodzenia.
    Pawel.

  • adelcia pisze:

    witam bardzo serdecznie,
    Pani Izabela powiedziala tyle ciekawych zdan w tej audicji, ze mam chec sie z nia skontaktowac i podzielic sie z nia s kilkoma spostrzeniami, i ewentuelne sie jej o cos zapytac.
    Probowalam szukac jej po imieniu na internecie, ale znalazlo ich wiecej, takze narazie pania skontaktowac nie moge. A szkoda. Warto by bylo

  • Ala Witek pisze:

    Witaj Adelo. Cieszę się, że podcast wzbudził Twoje zainteresowanie. Myślę, że warto zadać pytania i podzielić się spostrzeżeniami tutaj. Przypuszczam, że Pani Izabela w miarę możliwości na nie odpowie. Pozdrawiam.

    • adelcia pisze:

      witaj alu, mimo wszystko bylo by lepiej ze bym sie z nia skontaktowalam ze tak powiem priwatnie.

    • adelcia pisze:

      witam, No to chyba poraz 20 ty slucham tegos podcastu, bo jest poprostu genialny, i jednak zdecidowalam sie, ze cos tu napisze.

      W podcascie bylo powiedziane:
      „Mam uczniow, ktorzy apsolutnie nie potrafia sie skoncentrowac na zadnym s textuf. Poprostu automaticznie wylacza sie z tego procesu sluchania, i kompletnie nie dopuszcza do siebie tego, ze on teraz moze sie czegos nauczyc.”
      Ja to mam prawie tak samo, ale tylko po ciesci. bo ja w jezyku niderlandskim potrafie czegos sluchac, i slucham chetnie, ale tylko jak rozumiem doslownie kazde slowo. W momencie jak jakiegos slowa nie znam, (i to moze byc jedno na 4 5 slow w zdaniu), to wtedy sie wylaczam, i mowie ze to dalej nie ma sensu, bo znowu moge czegos nierozumiec. Z tad najchentniej wracam do nagran typu kto jak sie nazywa, ile ma lat, i gdzie mieszka, mimo tego, ze na poziomie pisemnym jestem w tym jezyku duzo dalej, to w sluchaniu nieumiem ruszic. Kazdy mi mowi, ze sie ucze, i niemusze rozumiec wszystko, wystarczy ze bede wiedziala o co chodzi. Tylko ze tylko rozumienie wszystkiego daje mi radosc. A z kontextem u mnie czesto jest tak, ze mi sie nieuda domyslic sie, o co chodzi.
      Wiele ludzi tes mi mowi, ze bylo by dla mnie miec procz audio czy video miec pod reka i text, zeby tam zagladnac, jak niebede czegos mowionego rozumiec, ale mi sie to rozwiazanie niepodoba. A niepodoba mi sie to, bo text uwazam za ulatwienie, i ja ulatwien nielubie. I nadodatek uwazam, ze tak, skoro przeczytam co tam jest napisane, no to jest juz jasne, ze w wersji mowionej musze tego przecies zrozumiec. Wiec jestem tutaj dosc mocno zagubiona.

      Da sie czlowieku s problemem jak ja cos doradzic, albo jestem totalnie skonczona?

  • adelcia pisze:

    no i co? dawno dawno temu napisalam oco mi chodzi, i widze ze nic sie tu niezmienilo. szkoda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych