Nadopiekuńczy Rodzice

Dodany 3 września 2015
3 komentarze

O skutkach, jakie w życiu osób niewidomych może wywołać nadopiekuńczość ich rodziców Alicja Witek rozmawia z psycholog Marianną Tomaszewską-Giezek.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Nadopiekuńczy Rodzice

Ten podcast był pobierany 5029 razy

Komentarze

  • Mati pisze:

    Pani Alicjo. Ta audycja to strzał w dziesiątkę zwłaszcza, że problem dotyczy wielu osób z dysfunkcją wzroku. Podsumowując dodam tylko, że wiele zależy od tych dzieci nadopiekuńczych rodziców. Jeśli te dzieci będą żyć w taki wygodnictwie, to po śmierci najbliższych dla danej osoby jest to po prostu samobujstwo. Zapytałem kiedyś jednego z takich rodziców wiedząc jaka jest sytuacja. Czy zastanawiał się pan, pani nad tym co się stanie kiedy pani umrze, bo przecież prędzej czy później to nastąpi. Uzyskałek krótką odpowiedź w postaci nie wiem. W dodatku obrażono się na mnie, bo przecież dlaczego się wtrącam w czyjeś życie. Skoro ta pani tak mnie podziwia, że sobie radzę. Fajnie, ale powiedziałem jej tylko, że tak samo może pani zacząć podziwiać swoje dziecko. Odpowiedziano mi tylko, że nie wiem jak to jest być rodzicem niepełnosprawnego dziecka. Skoro ja funkcjonuje samodzielnie, to przecież to dziecko też by mogło prawda? Pozdrawiam serdecznie. Myślę, że każdy w takiej sytuacji powinien przesłuchać ten tyflopodcast, bo to temat wręcz smutny i przerażający, ale może dzięki tej audycji wiele z tych okaleczonych osób zacznie walczyć o samego siebie. Walka nie będzie łatwa, ale dopuki walczymy, to jesteśmy zwycięzcami. No i jak sobie pościelimy, tak się wyśpimy. Dziękuję za tą audycję i serdecznie pozdrawiam i przedewszystkim życzę ludziom, którzy mają taką sytuację, żeby przynajmniej spróbowali tej walki. Niezależność jest przecież czymś wspaniałym. Po co żyć na uwięzi jak można żyć na wolności.

  • adelcia pisze:

    a mnie by sie bardzo podobalo, gdyby powstawalo wiecej takich psychologicznych audicji.

  • Witam także się przyłączam do apelu o więcej audycji o tematyce psychologicznej. A panu Piotrowi, który dzwonił do audycji polecam grupę na facebooku o nazwie niewidomi rodzice. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych