Wioska Świętego Mikołaja

Dodany 6 grudnia 2013
15 komentarzy

W ramach mikołajkowego prezentu, Alicja i Piotr Witek dzielą się swoimi wrażeniami z pobytu w Wiosce Świętego Mikołaja.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Wioska Świętego Mikołaja

Ten podcast był pobierany 3533 razy

Komentarze

 • Milena Jakubowska pisze:

  Witam serdecznie:
  Powiem szczerze, że nie przyszłoby mi do głowy że będzie audycja na temat: „Wioski Świętego Mikołaja” w tyfloradiu.
  Byłam mile zaskoczona jak to usłyszałam.
  Przyznam również, że do tej pory nie wierzyłam w to, że Święty Mikołaj naprawdę istnieje.

 • Krzysiek pisze:

  Witam serdecznie.

  Na pewno nie chcę nikogo obrazić, ale moim zdaniem audycja była okropnie przeprowadzona. Po pierwsze, nie dogadali się państwo o czym i w jakiej kolejności będą rozmawiali, i dlatego wychodziły różne szopki [nie zamierzone, jak sądzę].
  Po drugie, dlaczego pani lub pan ciągle klikali myszką. Dźwięki te bardzo mnie dekoncentrowały. Nie mówię, że zagłuszały treść audycji, ale dekoncentrowały i denerwowały.
  Trzeba przyznać, że iinformacje podawane przez państwa były żetelne. Sam byłem kiedyś w Wiosce i mogłem je zweryfikować.
  Na przyszłość jednak proponuję bardziej się przygotowywać.
  Pozdrawiam z nadzieją, że nikogo nie uraziłem, bo nie było to moim celem.

  Krzysztof

  • Michał Dziwisz pisze:

   Krzysztofie, czy możesz mi wskazać dokładny czas w nagraniu (godzina:minuta:sekunda), gdzie to klikanie jest słyszane? Skoro napisałeś, że pojawia się ono nieustannie, to nie powinno być to dla Ciebie problemem, a bardzo chętnie to zweryfikuję, z góry dzięki. 🙂

 • Rafał Mieszkalski pisze:

  witam Krzysiu

  Pani Ala prowadzi audycje z tabletu i związku z tym nie wie sama, co za dźwięki się wybywają podczas audycji.

 • Krzysiek pisze:

  Po pierwszych 3 i pół minutach audycji zaczynają być słyszalne dźwięki bardzo przypominające klikanie myszką. Słychać je w kilkusekundowych odstępach i niestety przeszkadzają w odbiorze audycji.

  Jeżeli natomiast audycja wprowadzona jest za pomocą tableta/u, to nie wiem, co jest ich źródłem.

  Z pozdrowieniami.

  Krzysztof

  • Michał Dziwisz pisze:

   Uruchomiłem plik od czasu 3:30 i szczerze mówiąc ja nie słyszę żadnych kliknięć. Być może jest to coś, co dzieje się na Twoim komputerze? Za pomocą czego odtwarzasz audycję? Audycja ta nie była prowadzona za pomocą tabletu, a za pomocą rejestratora Zoom H1 i programu TeamTalk.

 • Krzysiek pisze:

  Rozumiem, dziękuję za odpowiedź i postaram się to zweryfikować.

 • Milena Jakubowska pisze:

  Panie Michale:
  Niestety ale nie zgodzę się z tym, że Krzysztof może mieć problem z komputerem, ponieważ ja jakiś czas temu też zwróciłam uwagę na dźwięk który przypominał mi dźwięk klikania myszką. Nawet pod jedną z audycji Ali napisałam komentarz w którym zasugerowałan delikatnie pytając czy to nie jest dźwięk klikania myszki? Na to Ala odpowiedziała mi że ona nie prowadzi audycji za pomocą komputera tylko za pomocą tabletu. Stwierdze również, że od tego wpisu dźwięk który przypominał klikanie myszką jest już rzatrzy. Zatem problem nie tkwi u nas.

  • Michał Dziwisz pisze:

   Doskonale pamiętam ten komentarz, dlatego moje pytanie dotyczy tego konkretnego odcinka i dlatego też proszę o konkretne wskazanie momentu w nagraniu, w którym to klikanie występuje. Ta audycja nie była prowadzona z tabletu.

 • Milena Jakubowska pisze:

  dodam też, że nie ma tu znaczenia przez jaki odtwarzacz jest odbierana audycja, ponieważ w każdej innej audycji tego dźwięku nie ma oprócz audycji Ali.

 • Milena Jakubowska pisze:

  Jeśli chodzi o te konkretną audycje to ja nie zauważam rzadnych dźwięków które przypominałyby mi klikania myszką. To pytanie nie jest już do mnie.

 • Przesłuchałem bardzo uważnie fragment od 3.30 i nic podobnego do klikania myszką nie słyszę. Mam pewne podejrzenie, ale zapytam obu osób, w jaki sposób odtwarzają podcasty?

 • Adrian pisze:

  Witam. Ja również nie słysze żadnych trzasków, jedyne co jest to podkład muzyczny, który co jakiś czas delikatnie dzwoni, bo taki jest. Jednak czy to przeszkadza?
  Bardzo fajna i ciekawa audycja.

 • Milena Jakubowska pisze:

  Witam serdecznie:
  Ja używam do odtwarzania podcastów pobranych ze strony programu windows media player.
  Ale program nie ma tu znaczenia, ponieważ każdą audycję pobraną ze strony odtwarzam przez ten program, ale tylko w audycji Ali tylko słyszałam taki dźwięk przypominający mi klikanie myszką.

 • Moje podejrzenie kieruje się w stronę przeglądarki Internet Explorer. Ona ma takie charakterystyczne dźwięki przy przeładowywaniu strony i ładowaniu elementów, które brzmią trochę jak klikanie myszką. Może chodzi w tle i stąd te efekty dźwiękowe. W nagraniu ich nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych