Makijaż i Pielęgnacja

Dodany 31 lipca 2013
9 komentarzy

O zagadnieniach szczególnie istotnych dla pań rozmawiają Alicja Witek i Dorota Ziental.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Makijaż i Pielęgnacja

Ten podcast był pobierany 3746 razy

Komentarze

 • karina pisze:

  ciekawa i inspirująca audycja.
  fajnie byłoby też posłuchać o tym, jak robić taki makijaż krok po kroku.
  jestem całkowicie niewidoma i zawsze interesują mnie takie tematy. dotąd mój makijaż ograniczał się do błyszczyka i pudru,
  ale czuję, że zmieni się to niebawem.
  dziękuję!

  • Dorota i Pako. pisze:

   Witaj Karina, cieszę się, że audycja się Tobie podobała i, że mogłyśmy z Alą coś Tobie rozjaśnić lub w czymś pomóc. Może jeszcze kiedyś uda się nam zrobić audycję, w której rozszerzymy ten temat o dokładne opisy poszczególnych etapów nakładania make upu. Zważywszy na panujące warunki atmosferyczne, to również przydałby się wątek makijażu na upalny dzień i wieczór 😉 Pozdrowienia. Dorota.

 • Mała pisze:

  Dziękuję za audycję. Wiele dziewcząt niewidomych od urodzenia często jest nie świadoma ile znaczy wygląd, co dzięki niemu można zyskać. Sama uświadomiona zostałam o wiele lat za późno. Jeśli chodzi o zachowanie się naszych gałek ocznych w różnych sytuacjach często nie jesteśmy w stanie nad nimi zapanować gdyż zmiana np. koloru nie jest wyczuwalna. Proponuję wybranie się do optyka, który wykona dla nas specjalne okulary korygujące wadę wzroku. Od kilku miesięcy zaskoczona jestem tym co słyszę od znajomych i na ulicy. Pozdrawiam

  • Ala Witek pisze:

   Cieszę się, że audycja Was zainteresowała. Uważałyśmy z Dorotą, że jest na ten temat wielkie zapotrzebowanie i najwyraźniej się nie pomyliłyśmy. Pozdrawiam.

 • karina pisze:

  no ja właśnie też mam ogromny problem z oczami, z tym jak wyglądają. nie potrafię ich zaakceptować mimo iż niektórzy mówią, że są przyzwoite, to zakładam ciemne okulary i chowam je, lecz wiem, że ten fakt też nie wpływa na moją korzyść zwłaszcza zimą.i chyba tak już musi zostać…

 • mała pisze:

  Pisząc o okularach korekcyjnych nie miałam na myśli typowych okularów słonecznych. W okularach korekcyjnych stosowane jest barwienie, które zmienia się pod wpływem światła, na dworze czy w pomieszczeniu. Kiedy założy je osoba normalnie widząca niema wrażenia, że ma na nosie okulary słoneczne ponieważ widzi przez nie normalnie.

 • bogusia pisze:

  super audycja myśle, że takie są bardzo potrzebne.

 • Danuaria pisze:

  Niektórzy wychowują się w środowiskach, gdzie nie przywiązuje się wagi do makijażu. Wiadomo – ośrodek tego nie nauczy, ale jeśli nie wyniesie się tego z domu, nie nauczy nikt. Koleżanki nie nauczą, żeby nie mieć konkurencji. Pewna widząca pracownica z tzw środowiska twierdzi, że widzącym z naszego otoczenia i spoza tzw środowiska nie zależy na naszym wyglądzie, sama jest przeciwniczką malowania się niewidomych kobiet. Słyszałam, jak kiedyś o pewnej wysoko postawionej nowo ociemniałej kobiecie w wieku dojrzałym powiedziała – pani X maluje się, ale wygląda to fatalnie. Ale ja jej o tym nie powiem.
  Osobiście używam tylko delikatnego błyszczyku do ust i tylko na występach w chórze, ale ponieważ już w chórze nie śpiewam, więc błyszczyka nie używam. Nie lubię, jak coś mi się lepi na ustach i boję się, że jak ten błyszczyk połknę, to coś mi się stanie. Jak tylko mogę, łapię za husteczkę i scieram ten błyszczyk. Na ostatnim występie nie chciałam go użyć a to z tego powodu, żeby móc skorzystać z wody, która stała na stoliku, żeby móc się jej napić, gdy śpiewała koleżanka. Wolę dbać o to, nad czym mam kontrolę – ubiór, włosy, biżuteria.
  Ale i tak cieszę się, że posłuchałam tej audycji, bo dowiedziałam się o kosmetykach, które da się samemu nałożyć na twarz. W moim otoczeniu w ogóle się o takich sprawach nie rozmawia. Raczej nie spróbuję niczego poza błyszczykiem do ust, bo nie mam w swoim otoczeniu osoby, która mi powie prawdę, jak wyglądam z makijażem na twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych