Klawiatury

Dodany 1 grudnia 2022
3 komentarze

Membranowe, nożycowe, mechaniczne, optyczne. Różne, a przecież we wszystkich chodzi o jedno: Żeby pisało, lub grało się na nich dobrze. Jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi klawiaturami i Jak dobrać najlepszą do swoich potrzeb? O tym między innymi opowiada Patryk Chojnacki.
Zapoznaj się z tekstową wersją odcinka

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Klawiatury

Ten podcast był pobierany 1619 razy

Komentarze

 • Marcel pisze:

  Witam, ciekawy temat i jeśli możecie polecić jakąś nożycową klawiaturkę na bluetooth koniecznie z prawym ctrl, lub najlepiej w układzie amerykańskim takim jak w laptopach to będę bardzo wdzięczny. Ponieważ może nie potrafię, ale już jakiś czas szukam dosłownie klawiatury laptopa, ale zewnętrznej i nie mogę nic takiego znaleźć. Wszystko co znajduję ma układ bez prawego ctrl a ja bez niego nie umiem żyć 😉
  Pozdrawiam.

 • Aga pisze:

  Ja mam klawiaturę od Logitecha właśnie z seri mx keys, wersja mini. Jestem z niej bardzo zadowolona. Bardzo szybko się na niej pisze. Ma bardzo fajnie wyprofilowane klawisze na palce. Faktycznie jest to bardzo dobra klawiatura membranowa. Lubie ten odgłos naciskanych klawiszy. Nie mam klawiatury numerycznej, gdyż zależało mi aby ona mieściła mi się na kolanach. Jej ogromnym plusem jest możliwość łączenia się z trzema urządzeniami. Zarówno na windowsie jak i jabłkowych sprzętach. Bardzo szybko się idzie przełączać między nimi za pomocą jedynie trzech klawiszy. To sprawia, że ona jest bardzo wygodna w użyciu. Nie ma praktycznie w ogóle opóźnień gdy na niej piszę. Bardzo polecam mimo, że ona nie należy do tanich klawiatur. Do jej zakupu zainspirował mnie artykuł Piotra właśnie na jej temat, tyle że on ma tą większą jej wersje z klawiaturą numeryczną właśnie. Acha, i jeszcze jej ogromniastym plusem jest długość działania na baterii. Mam ją już od jakichś dwóch miesięcy, a tylko raz ją ładowałam.

 • Milena pisze:

  Witam czy ktoś miał okazję używać klawiatury nożycowej ale z okrągłymi nakładkami na klawiszach? Taka jak na przykład logitech K380, lub podobne. Chciałbym poznać wasze zdanie czy wygodnie się takich okrągłych klawiszy używa? Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych