Głosowanie Korespondencyjne

Dodany 22 maja 2019
2 komentarze

Alicja Witek dzieli się swoimi refleksjami związanymi z tzw. głosowaniem korespondencyjnym, opisuje również zawartość pakietu wyborczego.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Głosowanie Korespondencyjne

Ten podcast był pobierany 2398 razy

Komentarze

 • Stefan pisze:

  Trochę, z tego co zrozumiałem, pani na okrętkę wysłała zgłoszenie. Takie zgłoszenie należy wysłać nie jak pani wspominała do urzędnika wyborczego a precyzyjnie bezpośrednio do Komisarza Wyborczego, właściwego dla terenu.
  Myślę, że taki komisarz wie jakie orzeczenie należy wysłać, ja po raz trzeci wysyłałem orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i to w zupełności wystarcza.
  Ale mam też świadomość, iż informacje, co do właściwego komisarza, adresowe, wymagania, formularze zgłoszenia, są rozproszone po stronach miast, gmin i Krajowego Biura Wyborczego i po różnych obwieszczeniach tam zawartych. Także sporo czasu i poszukiwań trzeba, aby znaleźć wiarygodne i aktualne dane.
  Zgadzam się z tym, iż procedura zgłoszenia pozostawia sporo niepewności, czy pakiet wyborczy w ogóle do nas dojdzie.
  Ja w programie pocztowym zaznaczyłem opcję prośby o potwierdzenie i takie do mnie dotarło, mimo to niepewność pozostaje.
  Może lepszym rozwiązaniem będzie wysłanie zamiaru głosowania korespondencyjnego przez portal obywatel.gov.pl za pośrednictwem Profilu Zaufanego, niestety za późno o takiej możliwości się dowiedziałem. No i czy to działa poprawnie nie wiem.

  Na koniec zgadzając się z pani zastrzeżeniami przeklejam moje podsumowanie umieszczone wcześniej na eltenowym blogu:

  Po raz kolejny zdecydowałem się na głosowanie korespondencyjne, tym bardziej, że pomysł czekania na nakładkę w lokalu wyborczym wydaje mi się absurdalny i zniechęcający do udziału w wyborach.
  Karta do głosowania jest dosyć spora, a kratki do zaznaczenia dość małe, także jakieś odchylenie ułożenia karty i nakładki może spowodować przesunięcie znaku poza tę kratkę. Niestety jest opór przed tak zwanymi książeczkami, które to umożliwiłyby wydrukowanie pojedynczej listy na jednej stronie takiej książeczki i znaczne powiększenie kratek do głosowania i czcionki, co moim zdaniem znacząco ułatwiłoby oddanie ważnego głosu. Trudniej byłoby te dwie przecinające linie umieścić gdzieś poza kratką Także słabowidzący i osoby z jakąś po prostu wadą wzroku mieli by łatwiej.
  Dobrze by było również przygotować nakładkę do wypełnienia oświadczenia z wyciętymi dwiema ramkami na wpisanie miejscowości i daty, oraz złożenia podpisu.

  Dobrze, że taka forma głosowania jest, ale również dobrze byłoby ją dopracować.

 • Marzenka pisze:

  Walczmy lepiej o głosowanie internetowe dla osób całkowicie niewidomych i innych dotkliwie niepełnosprawnych, do puki posłanką jest Pani Joanna Scheuring-Wielgus. Bo potem nikt za nami się nie wstawi w sejmie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych