Fundacja Szansa Dla Niewidomych

Dodany 7 kwietnia 2023
7 komentarzy

O tegorocznej edycji Reha For The Blind In Poland, International Mobility Conference, a także działalności fundacji Szansa, swoich początkach w zawodzie programisty, oraz sytuacji niewidomych w Polsce opowiada Marek Kalbarczyk.
Zapoznaj się z tekstową wersją odcinka

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • pax pisze:

  katowicki punkt jest spoczko.

 • Andrzej pisze:

  Pan Marek potrafi opowiadać niesamowicie interesująco. Niezwykły człowiek!

 • nietoperz pisze:

  Witam fundacja szansa dla niewidomych w niektórych tyflopunktach nic nie robi. Np w krakowskim tyflopunkcie pracownicy są nie kompetentni . Na konferencje recha for the blind co roku jadą ci sami uczestnicy a nowi nie mają szansy jechać a poza tym fundacja na reche nie zapewnia wolontarjuszy a nie każda osoba niewidoma ma przewodnika lub osobe widzącą z którą mogłaby pojechać. Pan prezes fundacji szansa jest do ludzi nie miły a tak wogule to sam prezes nie jest zrechabilitowany i nie umie sam się poruszać bez przewodnika . wszędzie jest wożony lub prowadzany i twierdzi że ludzie nie zrechabilitowani są wykluczeni ze społeczeństwa . Sprzęt w altiksie jest stary i sprzedawany po zawyżonych cenach o ile tylko możecie omijajcie sklep altix sprzęty z altiksu mają też stary system

 • Nietopeżyca pisze:

  Witam w zupełności się z tym komętażem zgadzam. Co do tyflopunktu Katowice to muwi się tak pan prezes mówi że każdy benificjęt jak przyjdzie do fundacji szansa dla nie widomych to otrzyma poczęstunek herbatę, kawę czy pączka ani jednego czy drugiego Katowice nie mają chyba że dla swojich ulubieńców
  a w tyflo punkcie Opole jakoś zawsze człowiek jest ugoszczony.
  CO do kąferęcji reha fortę blint polent to jest zawsze kiepsko słyszalna niema kąferęcji na faceboku od początku czy na yotjuba a szkoda tylko jest na zum a nie każdy ma zum
  tesz się z gadzam z opinią nie topeża że powinno dać się szansę pojechania nowym młodym uczestniką fundacji szansa dla nie widomym anie tym samym uczestniką fundacji co jadą przez cały czas na kąferęcje rehafortę blint polent
  co do firmy altix to mają prze stażały sprzent nie do użytku jak ktoś jestnowy to wciska sięstarysprzent jakpzn gliwice że dostali w ramach projektu 26 termometry do ciała zepsute
  pozatym są ceny za wyszane pan prezes dużo ,mówi ale nie potrafji, zrozumjeć osobę biedniejszą tylko się wyśmiewa twierdząc że nie jest instytucją harytatywną żeby pomagać to jaki jest dany przykład mnie widomym?
  pozatym, jak sięmówi ładnie że się jest z rehabilitowanym a wżeczywistości woźi się samohodem abiała laska jest w kącie to poco psuję sie opinje nam niewidomym.

  • Mateusz Bobruś pisze:

   Nietoperz i Nietoperzyca. Błagam Was! Zanim wyślecie swoje komentarze, sprawdźcie uprzednio, jak zostały napisane, dobrze? Ich się kompletnie nie da czytać, a chyba nas, niewidomych, na odrobinę interpunkcji stać, prawda?

   • Pjetia pisze:

    Zgadzam się z przedmówcą. Czy ktokolwiek monitoruje to, co się tu pisze w komentarzach? Nietoperz i Nietoperzyca: Zanim coś opublikujecie na forum bądź co bądź – publicznym, zwracajcie uwagę na styl, ortografię, interpunkcję itd. Altix jest firmą znaną i ogólnie lubianą, bo jedną z najstarszych tego typu instytucji w Polsce. Taki komentarzyk na temat tej audycji, której nie wysłuchałem do końca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych